Nauka i badania - aktualności

Program Doktorat Wdrożeniowy - IV edycja

Nabór wniosków do IV edycji programu Doktoratów Wdrożeniowych finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
1) w roku 2020 – od dnia 30 kwietnia do dnia 15 czerwca;
2) w roku 2021 i w kolejnych latach – od dnia 31 marca do dnia 31 maja danego roku.
więcej o Program Doktorat Wdrożeniowy - IV edycja

Porozumienie o współpracy z MKS Cracovią

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz MKS Cracovia w dniu 6.11.2019 podpisały umowę o współpracy w obszarze edukacyjnym, badawczym oraz kadrowym.
Celem współpracy będzie w szczególności wymiana wiedzy poprzez realizację projektów badawczych i wzajemne prezentowanie i propagowanie osiągnięć.
więcej o Porozumienie o współpracy z MKS Cracovią

20180517

Komunikowanie i media w dialogu obywatelskim - 17-18.05.2018

Data: 17.05.2018 - 18.05.2018
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4
Organizator: Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ
Kontakt: konferencja.dialogobywatelski@gmail.com
Witryna internetowa: https://dialogobywatelski.org
Komunikowanie i media w dialogu obywatelskim - 17-18.05.2018

Celem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Komunikowanie i media w dialogu obywatelskim" jest stworzenie platformy debaty dla wszystkich stron zaangażowanych w dialog obywatelski. Organizatorów interesuje przede wszystkim komunikacyjny aspekt dialogu obywatelskiego, wymiana doświadczeń oraz rezultatów badań nad rolą mediów w dialogu i w debacie publicznej. W dyskusji będzie zwrócona szczególna uwaga na aspekt współpracy międzysektorowej.

Planowany zakres tematyczny pierwszej edycji konferencji obejmuje następujące zagadnienia:

• sposoby definiowania dialogu obywatelskiego,
  • formy komunikacji administracji rządowej i samorządowej z obywatelami,
  • formy i obszary współpracy międzysektorowej,
  • rola mediów w dialogu obywatelskim,
  • nowe wyzwania i perspektywy w dialogu obywatelskim,
  • dyskurs polityczny.

- Pragniemy, aby nasze rozważania miały charakter interdyscyplinarny, dlatego do udziału zapraszamy naukowców, organizacje pozarządowe, dziennikarzy oraz przedstawicieli administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego. Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie dialogobywatelski.org w terminie do 15 kwietnia. Zapewniamy sobie prawo do selekcji proponowanych referatów - informują organizatorzy.

Opłata konferencyjna dla uczestników z referatem wynosi 350 zł, dla osób bez niego 250 zł. Najlepsze artykuły naukowe zostaną opublikowane w Zeszytach Prasoznawczych (14 punktów). Pozostałe zrecenzowane i zakwalifikowane do publikacji artykuły ukażą się w czasopiśmie Com.press oraz w monografii zbiorowej.