Nauka i badania - aktualności

Program Doktorat Wdrożeniowy - IV edycja

Nabór wniosków do IV edycji programu Doktoratów Wdrożeniowych finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
1) w roku 2020 – od dnia 30 kwietnia do dnia 15 czerwca;
2) w roku 2021 i w kolejnych latach – od dnia 31 marca do dnia 31 maja danego roku.
więcej o Program Doktorat Wdrożeniowy - IV edycja

Porozumienie o współpracy z MKS Cracovią

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz MKS Cracovia w dniu 6.11.2019 podpisały umowę o współpracy w obszarze edukacyjnym, badawczym oraz kadrowym.
Celem współpracy będzie w szczególności wymiana wiedzy poprzez realizację projektów badawczych i wzajemne prezentowanie i propagowanie osiągnięć.
więcej o Porozumienie o współpracy z MKS Cracovią

Information meeting of the first-year students of Business and Finance Management

We cordially invite you to an information meeting of the first-year students of Business and Finance Management.

The meeting will take place on Monday 14th October 2019 at 14.45 in room 1.112

The Representatives of the Małopolska Provincial Office will provide practical information about:

• documents required to legalize your stay in Poland and to apply for temporary or permanent residence permit
  • rules of entering and leaving the country
  • types of visas
  • possible sanctions for illegal stay
  • health insurance (how and where to apply for insurance through University)

The representatives of the International Students Office JU will run USOS web`s Black Magic - workshops on how to use USOS web and register for classes. They will be ready to answer any questions about studying in Poland.

The meeting will be held in English