Nauka i badania - aktualności

WYBORY DO RADY DYSCYPLINY: LITERATUROZNAWSTWO

UCHWAŁA nr 5 WYDZIAŁOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ WYDZIAŁU POLONISTYKI UJ z dnia 17 czerwca 2019 roku

w sprawie: zarządzenia wyborów do Rady Dyscypliny: Literaturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim
więcej o WYBORY DO RADY DYSCYPLINY: LITERATUROZNAWSTWO

Bloki tematyczne:

Nowe strategie, struktury i kultury organizacyjne uczelni
Dobre praktyki w zarządzaniu uczelniami
Pierwsza ocena rezultatów funkcjonowania Ustawy 2.0 / Konstytucji dla Nauki
Program doskonałości naukowej na świecie i w Polsce
Ewaluacja naukowa
więcej o Zarządzanie Uniwersytetem Przyszłości. Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości II - 27.06.2019

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) - 08.04.2019 - 12.04.2019

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) to wyjątkowe wydarzenie, organizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim cyklicznie już od 2012 roku. Celem TJK jest tworzenie warunków sprzyjających zwiększaniu świadomości znaczenia działań projakościowych w Uniwersytecie Jagiellońskim, jak również dostrzeganiu różnorodnych czynników, które wpływają na ocenę jakości kształcenia w naszej Alma Mater. Tydzień Jakości Kształcenia to czas zintensyfikowanego, wspólnego działania wszystkich jednostek uczelni.
więcej o Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) - 08.04.2019 - 12.04.2019

Akademia Umiejętności Maspex - warsztat z customer marketingu

Zapraszamy do udziału w kolejnym warsztacie Akademii Umiejętności Maspex w IEFiZ UJ
Eksperci z polskiej Firmy Maspex będą się dzielić doświadczeniem i dobrymi praktykami z zakresu customer marketingu.
więcej o Akademia Umiejętności Maspex - warsztat z customer marketingu

Projekt BiBiDi - Spotlight Research i IEFiZ UJ

Instytut Ekonomii, Finansów i Zarządzania UJ oraz Spotlight Research zapraszają Studentów do udziału w projekcie dydaktyczno-badawczym BiBiDi pozwalającym na poznanie platformy do realizacji badań jakościowych online.
więcej o Projekt BiBiDi - Spotlight Research i IEFiZ UJ

Archiwum - Nauka i badania

Badania publiczności w instytucjach kultury - 11-12 kwietnia 2019

30.11.2018
Zapraszamy na konferencję “Badania publiczności w instytucjach kultury” organizowaną w ramach współpracy Zakładu Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, która odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2019 roku, na kampusie Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Będzie ona szansą do włączenia się w dyskusję na temat możliwości i potrzeb badań odbiorców instytucji kultury.
więcej o Badania publiczności w instytucjach kultury - 11-12 kwietnia 2019

Estetyka / inestetyka. Współczesne teorie działań artystycznych

30.11.2018
Tłem konferencji są dwa lata dyskusji w ramach Otwartego Seminarium Filozoficznego, na którym czytaliśmy i omawialiśmy pisma z teorii sztuki Alana Badiou i Marcela Blanchota: filozofa wydarzenia i klasyka modernistycznej teorii sztuki. Te dwie odmienne, ale przecinające się w wielu punktach koncepcje otwierają szerokie pole poszukiwań intelektualnych dotyczących relacji między współczesną teorią sztuki a przestrzenią działań artystycznych.
więcej o Estetyka / inestetyka. Współczesne teorie działań artystycznych

23.11.2018
Już po raz 12. studenci dziennikarstwa wskazali dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym. "MediaTory" - studenckie nagrody dziennikarskie, zostaną wręczone podczas uroczystej gali finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Gala finałowa plebiscytu "MediaTory" - 1 grudnia 2018. Przypominamy, że MEDIATORY narodziły się w Instytucie Dziennikarstwa WZiKS UJ

Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

18.10.2018
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akademii Umiejętności Maspex w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania
więcej o Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

15.10.2018
Podczas 22 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9) w sobotę 27 października o godz. 10.30 na stoisku B1 odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Krzysztofem Pleśniarowiczem, autorem książki "Kantor", opublikowanej ostatnio przez Wydawnictwo Wielka Litera.
więcej o ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z PROFESOREM KRZYSZTOFEM PLEŚNIAROWICZEM - 27 października 2018