Komunikaty Pełnomocnika Dziekana ds. ewaluacji kształcenia

Szanowni Państwo,

Dnia 1 września br. rozpocznie się druga część ankietowej oceny zajęć dydaktycznych w roku akademickim 2012/13.

W bezpośrednich rozmowach wielokrotnie mówicie Państwo o tym, co cenicie sobie w zajęciach dydaktycznych, w których uczestniczyliście, lub co powinno zostać zmienione. Druga, wrześniowa część oceny zajęć, jest dobrą okazją do podsumowania zajęć ubiegłego semestru i przekazanie Prowadzącym zajęcia Waszych uwag. Są one potrzebne każdemu nauczycielowi akademickiemu oraz Waszym młodszym Kolegom. Pracownicy z roku na rok modyfikują program swoich zajęć, biorąc pod uwagę między innymi Wasze opinie. Młodsi Koledzy skorzystają natomiast, ponieważ będą uczestniczyć w zajęciach, w których może nie wystąpią już problemy, które dla Was były trudne.

Studenckie oceny zajęć są mało wiarygodne, jeśli jest niska frekwencja, dlatego odpowiedzmy sami na ankietę i przypomnijmy Kolegom. To zaledwie 9 pytań. Wypełnienie ankiety nie zajmuje więcej niż 10 minut.

Rozpowszechniona jest opinia, że na ankietę odpowiadają tylko Studenci, którzy nie są zadowoleni z wyników egzaminów. Aby temu zaprzeczyć weźmy udział w ocenie zajęć wszyscy, niezależnie od ocen z przedmiotu, także wtedy, gdy mamy o zajęciach pozytywną opinię.

Potraktujmy ocenę zajęć dydaktycznych w sposób odpowiedzialny, pamiętając, że nasze opinie są także podstawą oceny Pracowników prowadzących zajęcia.

Wypełnione formularze za pośrednictwem systemu USOS należy wysyłać do końca września.

Zwracam się do wszystkich Studentów WZiKS z prośbą o rzetelne wypełnienie ankiety.

Dr hab. Tadeusz Marian Ostrowski
Pełnomocnik Dziekana WZiKS ds. ewaluacji jakości kształcenia