Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Conferences

Web Content Display Web Content Display

Conference list

Współpraca, dialog, profesjonalizm w edukacji: wyzwania

11.02.2020
UWAGA!
W związku ze stanowiskiem Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa z dnia 2 marca 2020 roku i zaleceniem, aby wszystkie konferencje naukowe zostały przeniesione na inny termin, informujemy, że konferencja Dialog, współpraca, profesjonalizm: wyzwania zostaje przesunięta z 2-3 kwietnia 2020 na 10-11 września 2020.

Będziemy informować o wszystkich decyzjach na stronie ISP UJ.
Tegoroczna konferencja będzie miała nowatorską formułę. Kolejne sesje tematyczne odbędą się w różnych przestrzeniach publicznych w Krakowie. Po krótkim wprowadzeniu będziemy rozmawiać na temat możliwości rozwiązań wzmacniających dobrostan człowieka w kontekście instytucji edukacyjnych. Każda sesja kończyć się będzie uzgodnieniem stanowiska w danej sprawie.
Read More o Współpraca, dialog, profesjonalizm w edukacji: wyzwania

VII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Młodzi o Sporcie”

11.02.2020
Koło Naukowe Managerów Sportu UJ ma zaszczyt już po raz siódmy zaprosić Państwa na konferencję poświęconą zagadnieniom zarządzania w sporcie. Konferencja jest adresowana do wszystkich pasjonatów szeroko rozumianej branży sportowej. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji są innowacje na rynku sportowym.

ZE WZGLĘDU NA ZAGROŻENIE KORONOWIRUSEM I ZARZĄDZENIE WŁADZ REKTORSKICH UJ KONFERENCJA ZOSTAJE PRZEŁOŻONA NA TERMIN PÓŹNIEJSZY (ZE WSKAZANIEM NA MAJ)
Read More o VII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Młodzi o Sporcie”

Międzynarodowa Konferencja Naukowa E-MANAGEMENT

10.01.2020
UJ odwołuje wydarzenia z powodu zagrożenia koronawirusem

Managing Organizations in a Digital Age
Konferencja z okazji Jubileuszu 45-lecia pracy naukowej Prof. dr hab. Małgorzaty Bednarczyk oraz 20-lecia Instytutu Przedsiębiorczości UJ
Read More o Międzynarodowa Konferencja Naukowa E-MANAGEMENT

Web Content Display Web Content Display

20180825

City Cha(lle)nge - Zwycięski projekt II edycji krakowskiego Climathonu

Date: 25.08.2018 - 01.09.2018
Place: Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego,
Contact: cityweave@gmail.com
City Cha(lle)nge - Zwycięski projekt II edycji krakowskiego Climathonu

Climathon to międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest wypracowanie rozwiązań mających na celu walkę ze zmianami klimatu. Mieszkańcy dużych ośrodków miejskich na całym świecie mają 24 godziny na wypracowanie koncepcji odpowiadającej na powyższą potrzebę.

Taki pomysł udało wypracować się także w Krakowie, co więcej już na dniach zostanie on wprowadzony w życie!

Zwycięski projekt City Cha(lle)nge to kampania społeczna, której celem jest zachęcenie mieszkańców do porzucenia samochodów na rzecz transportu miejskiego, a także rowerów. Projekt ukazuje, że znaczenie mają także inne wybory związane z mobilnością użytkowników przestrzeni miejskiej i jak wiele można zyskać wybierając schody zamiast windy.

Kampania ma na celu ukazać, że wybierając korzystne dla środowiska i otoczenia warianty związane z mobilnością, zyskują także sami użytkownicy.   

Taki zabieg ma na celu skuteczne zachęcenie ich do zmiany preferencji komunikacyjnych, co w ogólnym rozrachunku pozwoli na poprawę stanu środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Kampanie różnego typu są powszechnie realizowane praktycznie we wszystkich miastach, jednak ten projekt wyróżnia się na tle pozostałych przedsięwzięć tego typu.  W przeciwieństwie do innych kampanii społecznych plakaty oraz ulotki nie pełnią tu pierwszorzędnej roli, a są jedynie formą uzupełnienia do interaktywnej strony, na której każdy z mieszkańców będzie mógł sprawdzić jak jego nawyk wpływa na parametry takie jak: pieniądze, czas, środowisko czy kalorie.

Kampania zostanie przeprowadzona na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, a jej start przewidziany jest na 25.08.2018.

 

Kontakt dla mediów: Kamil Rosiński 607 825 803, cityweave@gmail.com

Więcej informacji na stronie: challenge.krakow.pl czynne od dnia uruchomienia projektu)