Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Dean's messages

Web Content Display Web Content Display

20200330

Tydzień Jakości Kształcenia 2020

Date: 30.03.2020 - 03.04.2020
Organiser: Centrum Wsparcia Dydaktyki
Tydzień Jakości Kształcenia 2020

Już wkrótce, po raz kolejny na Uniwersytecie Jagiellońskim, odbędzie się Tydzień Jakości Kształcenia. Zachęcamy do zgłaszania wydarzeń, które uzupełnią program ósmej edycji. W tym roku wydarzenie zaplanowano na przełomie marca i kwietnia.

Tydzień Jakości Kształcenia 30 marca - 3 kwietnia 2020 r.

Ubiegłoroczna edycja Tygodnia Jakości Kształcenia zgromadziła  ponad tysiąc uczestników, którzy wzięli udział w warsztatach, seminariach, konferencjach, debatach oraz wycieczkach. Na stałe w kalendarz wydarzeń wpisały się Best UJ Presentation, Teaching Slam, Targi Pracy, Wykłady Mistrzowskie i debaty poświęcone jakości kształcenia na poszczególnych wydziałach.

W tym roku tematem przewodnim wydarzenia będzie doskonalenie kompetencji dydaktycznych kadry akademickiej, w tym zagadnienia związane z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy ze studentami. W związku z wprowadzeniem możliwości realizacji dydaktycznej ścieżki kariery na polskich uczelniach, kontynuowana będzie dyskusja o roli nauczyciela akademickiego, kryteriach oceny dorobku dydaktycznego i kierunkach rozwoju zawodowego.

Jak co roku każdy członek społeczności akademickiej ma możliwość wzbogacenia programu TJK poprzez zgłoszenie swojej propozycji wydarzenia. Mogą to być zagadnienia, które na co dzień nie są prezentowane podczas zajęć, pasje czy zainteresowania związane z szeroko rozumianą profesjonalizacją dydaktyki akademickiej.

Od 8 do 28 stycznia br. można będzie zgłosić swoją propozycję za pomocą formularza dostępnego tutaj