wydarzenia, konferencje, komunikaty dziekanatu i doktorantów

Warto zobaczyć

WZiKS = jeden Wydział, wiele możliwości!

Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii

- Otaczający nas świat pełen jest niepokojących zdarzeń. Ale w tym szczególnym dniu, jakim jest inauguracja kolejnego roku akademickiego, niech nasze serca i umysły wypełnia radość i wiara w lepsze jutro, pełne wzajemnego szacunku dla każdego. Historia najstarszej polskiej uczelni uświadamia, że jeśli będziemy trwali przy podstawowych wartościach, które przekazały nam poprzednie pokolenia, to możemy z optymizmem wkraczać w kolejny rok akademicki – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel otwierając uroczystość w auli Auditorium Maximum UJ.

Rektor UJ w swoim przemówieniu podkreślał, że kończąca się czteroletnia kadencja obecnych władz uczelni przypadła w bardzo trudnym okresie - dramaturgię tych lat wyznaczyły dwa lata trwania pandemii koronawirusa i wojna w Ukrainie. Wydarzenia te zaburzyły, ale nie wstrzymały funkcjonowania uczelni, dlatego rektor dziękował wszystkim, którzy pracowali na sukcesy badawcze, dydaktyczne i organizacyjne UJ.

Inauguracja roku akademickiego jest okazją do podsumowań. W przemówieniu rektora znalazło się miejsce nie tylko na refleksję nad stanem uczelni i nauki w Polsce, ale także przedstawił w nim  szersze spojrzenie – wyraził troskę o stan debaty publicznej i wskazał na zatrważające zjawiska obecne w polskiej polityce.

Prof. Jacek Popiel wyraził zadowolenie, że po raz kolejny w rankingu "Perspektyw" UJ okazał się najlepszą polską uczelnią, zajmując pierwsze miejsce ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim.

Więce: Wiadomości UJ