Nagroda Alicji Helman za pracę doktorską z zakresu filmoznawstwa obronioną w 2021 roku

W dniu 22 czerwca 2022 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody im. Alicji Helman, któremu przewodniczył JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Jacek Popiel.

Za najlepszą pracę doktorską w zakresie filmoznawstwa obronioną w 2021 roku członkowie Kapituły uznali rozprawę Hanny Margolis pt. „Filmy animowane kobiet w (męskich) strukturach kinematografii w Polsce w perspektywie komparatystycznej”, napisaną pod kierunkiem prof. Moniki Talarczyk z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Wręczenie Nagrody odbędzie się na październikowym posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zgłaszanie nominacji do Nagrody im. Alicji Helman za 2023 rok

Przedstawicielki WZKiS w Komitecie Nauk o Kulturze PAN