26.02.2020
Międzynarodowa Konferencja Naukowa E-MANAGEMENT
calendar Międzynarodowa Konferencja Naukowa E-MANAGEMENT

Managing Organizations in a Digital Age
Konferencja z okazji Jubileuszu 45-lecia pracy naukowej Prof. dr hab. Małgorzaty Bednarczyk oraz 20-lecia Instytutu Przedsiębiorczości UJ
więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa E-MANAGEMENT
Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego 2020
calendar Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego 2020

20.03.2020

Jak co roku w okresie wiosennym Uniwersytet Jagielloński organizuje Dzień Otwarty - wydarzenie skierowane do uczniów szkół średnich. W programie tegorocznej edycji wydarzenia tradycyjnie znajdą się wykłady otwarte, prezentacje wydziałów, konsultacje z przedstawicielami kierunków.
więcej o Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego 2020
Tydzień Jakości Kształcenia 2020
calendar Tydzień Jakości Kształcenia 2020

30.03.2020 - 03.04.2020

Już wkrótce, po raz kolejny na Uniwersytecie Jagiellońskim, odbędzie się Tydzień Jakości Kształcenia. Zachęcamy do zgłaszania wydarzeń, które uzupełnią program ósmej edycji. W tym roku wydarzenie zaplanowano na przełomie marca i kwietnia.
więcej o Tydzień Jakości Kształcenia 2020
Współpraca, dialog, profesjonalizm w edukacji: wyzwania
calendar Współpraca, dialog, profesjonalizm w edukacji: wyzwania

02.04.2020 - 03.04.2020

Zapraszamy do udziału w czwartej konferencji „Współpraca, dialog, profesjonalizm w edukacji: wyzwania” organizowanej w Krakowie w dniach 2-3 kwietnia 2020 roku przez Instytut Spraw Publicznych i Centrum Studiów nad Przywództwem Edukacyjnym, Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Tegoroczna konferencja będzie miała nowatorską formułę. Kolejne sesje tematyczne odbędą się w różnych przestrzeniach publicznych w Krakowie. Po krótkim wprowadzeniu będziemy rozmawiać na temat możliwości rozwiązań wzmacniających dobrostan człowieka w kontekście instytucji edukacyjnych. Każda sesja kończyć się będzie uzgodnieniem stanowiska w danej sprawie.
więcej o Współpraca, dialog, profesjonalizm w edukacji: wyzwania
VII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Młodzi o Sporcie”
calendar VII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Młodzi o Sporcie”

20.04.2020

Koło Naukowe Managerów Sportu UJ ma zaszczyt już po raz siódmy zaprosić Państwa na konferencję poświęconą zagadnieniom zarządzania w sporcie. Konferencja jest adresowana do wszystkich pasjonatów szeroko rozumianej branży sportowej. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji są innowacje na rynku sportowym.
więcej o VII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Młodzi o Sporcie”
XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa TwNS
calendar XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa TwNS

13.05.2020 - 14.05.2020

Kontynuacja problematyki cyklu dotychczasowych 10 konferencji dotyczących zagadnień funkcjonowania rynku turystycznego
więcej o XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa TwNS

20190606

Czwartki po obiedzie - Seminarium - poprowadzi dr hab. Piotr Plichta

Data: 06.06.2019
Czas rozpoczęcia: 18.30
Miejsce: sala nr 0.102, budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. S. Łojasiewicza 4
Organizator: Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Rozwoju Społecznego
Czwartki po obiedzie - Seminarium - poprowadzi dr hab. Piotr Plichta

„Młodzi ludzie w Internecie - między czarnowidztwem a różowymi okularami. Perspektywa pedagoga” poprowadzi 6 czerwca 2019 r. dr hab. Piotr Plichta

Coraz bardziej zapośredniczona technologiami rzeczywistość stawia nas przed ważnymi wyzwaniami, pytaniami, dylematami w tym dotyczącymi młodych ludzi (np. tego jak korzystają z Internetu, czy jest to korzystanie prorozwojowe, prospołeczne czy może raczej ryzykowne,  w jaki sposób wzmacniać szanse i ograniczać niebezpieczeństwa związane z ich obecnością w przestrzeni sieciowej). Czasem obraz, wyobrażenia dotyczące młodych ludzi w erze cyfrowej mają charakter stereotypowy (mit "cyfrowego tubylca"), uproszczony, nieaktualny (online versus offline) lub "skrzywiony" (np. nadmiernie pesymistyczny, skoncentrowany na zagrożeniach albo oparty na wierze, że im więcej technologii w szkole tym lepiej). W wychowaniu kluczowe znaczenie ma perspektywa dorosłych (rodziców, nauczycieli) i działania przez nich podejmowane. Stąd propozycja przyjrzenia się niektórym "optycznym" metaforom dotyczącym zaburzeń barw i ostrości widzenia w dyskusjach nad wizją aktywności online młodych ludzi.

dr hab. Piotr Plichta

Piotr Plichta - doktor habilitowany nauk społecznych. Adiunkt w Uniwersytecie Wrocławskim i pracownik naukowy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Pedagog specjalny, nauczyciel dyplomowany. Autor i współautor około 100 publikacji naukowych w tym monografii: „Socjalizacja i wychowanie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością  intelektualną w erze cyfrowej”. Zainteresowania naukowe dotyczą m.in. niepełnosprawności, specjalnych potrzeb edukacyjnych, przemocy szkolnej, stresu zawodowego, zdrowia publicznego oraz korzystania z nowych mediów. Członek i kierownik zespołów badawczych. Uczestnik towarzystw krajowych (np. Łódzkiego Towarzystwa Pedagogicznego i Polskiego Towarzystwa Pedagogów Specjalnych) i międzynarodowych sieci naukowych COST.

Zapraszamy 6 czerwca 2019 r. (czwartek) o godz. 18.30, sala nr 0.102

(budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. S. Łojasiewicza 4)
Ogłoszenie Czwartki po obiedzie