20191017

Konferencja IDMiKS - Wiedza Komunikacja Działanie - 17-18.10.2019

Data: 17.10.2019 - 18.10.2019
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. Prof. St. Łojasiewicza 4
Organizator: Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej
Witryna internetowa: https://idmiksuj.edu.pl/
Konferencja IDMiKS - Wiedza Komunikacja Działanie - 17-18.10.2019

Od ponad dwudziestu lat istnienia naszego Instytutu towarzyszymy fascynującym, niezwykle dynamicznym zmianom w mediach. Zadajemy pytania, poszukujemy odpowiedzi, komentujemy i spieramy się, wprowadzamy studentów w skomplikowane procesy komunikowania. Chcemy, aby nasze konferencje dokumentowały te przemiany i wskazywały kierunki rozwoju mediów w przyszłości.

W tym roku proponujemy interdyscyplinarną dyskusję o mediach. We wrześniu 2018 roku przyjęto w Polsce nową klasyfikację dyscyplin, w wyniku której nauki o komunikacji społecznej i mediach współtworzą obecnie badacze dotychczasowych dyscyplin: nauk o mediach, nauk o poznaniu i komunikacji społecznej oraz bibliologii i informatologii. Zagadnienia komunikacji społecznej pozostają także w obszarze zainteresowań innych dyscyplin. Nie chcemy ograniczać rozmów do tematów związanych z mediami i dziennikarstwem. Chcemy poszerzać perspektywy badawcze w interdyscyplinarnym gronie. Interesuje nas komunikowanie wiedzy, kształtowanie opinii publicznej i wizerunku, reklama i promocja, edukacja, rozrywka i sztuka, komunikowanie w grupach zawodowych i organizacjach.

Naszą konferencję rozpoczniemy od dyskusji panelowej na temat:

WSPÓŁCZESNE MEDIA SĄ KOMUNIKATOREM CZY KREATOREM RZECZYWISTOŚCI SPOŁECZNEJ?

Poszukiwanie odpowiedzi na tak postawione pytanie mierzy nas z koniecznością redefinicji roli mediów we współczesnych społeczeństwach oraz stawia wobec konieczności konfrontacji społecznej odpowiedzialności zawodu dziennikarza z faktyczną kondycją dziennikarstwa. Znaczącą rolę media odgrywają również w komunikowaniu o i w grupach zawodowych gdyż sposób ich funkcjonowania implikuje upowszechnianie się stereotypów i formowanie się opinii publicznej, zwłaszcza w odniesieniu do zawodów będących poza bezpośrednim zasięgiem poznawczym jednostek.

Obrady konferencji odbędą się w obrębie trzech sesji tematycznych:

1. MEDIA – INTERDYSCYPLINARNIE

2. KOMUNIKOWANIE WIEDZY

3. KOMUNIKOWANIE W GRUPACH ZAWODOWYCH

4. KOMUNIKOWANIE OKIEM MŁODYCH NAUKOWCÓW

Do wystąpień zapraszamy zarówno tych z Państwa, którzy zechcą opisać i przeanalizować bieżące zjawiska w tych obszarach (ich szczegółowy opis odnajdą Państwo w odwołaniach "sesje"), jak i chętnych do refleksji nad nowymi fenomenami, dyskursami, technologiami komunikacyjnymi.

Targi Pracy na UJ

Tej zimy celUJ w karierę!
Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów UJ na Targi Pracy!
„Szukasz pracy, praktyk?
Nie wiesz, gdzie rozpocząć swoją karierę zawodową?
Przyjdź i porozmawiaj z przedstawicielami korporacji, przedsiębiorstw, instytucji oraz rekruterami. Bezpośrednie spotkanie z pracodawcami to doskonała okazja na poznanie Twojej przyszłej firmy.
więcej o Targi Pracy na UJ

X Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa PSYCHODEBIUTY

23.10.2019
Główną ideą powstania konferencji było umożliwienie studentom i doktorantom prezentacji własnych projektów badawczych oraz równocześnie szeroko pojęta integracja środowiska naukowego.
więcej o X Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa PSYCHODEBIUTY

Konferencja naukowa 'The Many Faces of Personality Disorder’

10.10.2019
21 października 2019 w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa 'The Many Faces of Personality Disorder’, poświęcona tematyce zaburzeń osobowości.
więcej o Konferencja naukowa 'The Many Faces of Personality Disorder’

11.06.2019
The 2019 Seventh Annual Humanistic Management Conference will take place on October 10. and 11. 2019 in Krakow, Poland organized and sponsored by the Institute of Culture of Jagiellonian University in Krakow, Cracow University of Economics, Silesian University of Technology and the Weltethos Institute.
więcej o 2019 ANNUAL HUMANISTIC MANAGEMENT CONFERENCE THEME: SOLIDARITY AND THE COMMON GOOD

Czwartki po obiedzie - Seminarium - poprowadzi dr hab. Piotr Plichta

04.06.2019
„Młodzi ludzie w Internecie - między czarnowidztwem a różowymi okularami. Perspektywa pedagoga” poprowadzi 6 czerwca 2019 r. dr hab. Piotr Plichta