20180416

Data: 16.04.2018
Czas rozpoczęcia: 10:00
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
Organizator: Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UEK
Kontakt: ewelina.marc@uj.edu.pl
Konferencja

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zapraszają na konferencję "Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój", organizowanej w ramach XI Krakowskich Dni Integracji. Wydarzenie objął patronatem honorowym rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Celem konferencji jest wspólne nakreślenie strategicznych priorytetów zmniejszenia w Polsce wykluczenia społecznego w oparciu o najwyższe standardy wsparcia edukacyjnego oraz współpracę nauki z biznesem w obszarze włączenia grup słabszych i wykluczanych do rozwoju poprzez zatrudnienie w dużych firmach, przedsiębiorczość własną i tworzenie nowych, w pełni dostępnych usług i produktów.

Zamiarem organizatorów jest umożliwienie wspólnej refleksji nad zmianą paradygmatu spojrzenia na niepełnosprawność oraz dyskusja nad przekształceniem systemu wsparcia z mocno socjalnego na promujący postawy kreatywne i proaktywne.

Polska, aby dokonać skoku cywilizacyjnego, potrzebuje zmniejszenia wykluczenia społecznego wśród wielu grup, w tym osób z niepełnosprawnościami. Proces ten może odbywać się dzięki edukacji włączającej, w pełni dostępnym produktom i usługom oraz współpracy nauki z biznesem w obszarze zrównoważonego rozwoju. Środowisko krakowskie pragnie zainicjować debatę na ten temat oraz nakreślić obszary współpracy, aby cel ten mógł być efektywnie realizowany.

Niepełnosprawność to nie problem – to nieodkryty potencjał w rozwoju cywilizacyjnym i gospodarczym Polski. Nie istnieje zrównoważony rozwój bez zagospodarowania tego kapitału.

Jako środowisko osób działających od tak wielu lat na rzecz włączenia społecznego, organizatorzy zapraszają do dialogu wszystkich, którym bliska jest ta idea, często marginalizowana i uważana za nieatrakcyjną politycznie. Konferencji przyświecać będzie ważna dla ruchów walczących o równe traktowanie osób z niepełnosprawnościami zasada, obecna również w Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych – "Nic o nas bez nas".

Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz jego program można poznać na oficjalnej stronie internetowej konferencji.

Psychologiczne mechanizmy sukcesu – spotkanie z Adamem Kszczotem
19 listopada 2018

Psychologiczne mechanizmy sukcesu – spotkanie z Adamem Kszczotem

- halowym mistrzem świata,
- 2 krotnym wicemistrzem świata,
- 3 krotnym mistrzem Europy w biegu na 800 m

Instytut Psychologii Stosowanej przy współpracy z Sekcją Psychologii Sportu KNP PRAGMA oraz Kołem Naukowym Managerów Sportu UJ zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z lekkoatletycznym Mistrzem Adamem Kszczotem.

Spotkanie odbędzie się 19.11 (poniedziałek) o godzinie 16:30
w budynku WZiKS przy ulicy Łojasiewicza 4. Sala 0.103.
więcej o Psychologiczne mechanizmy sukcesu – spotkanie z Adamem Kszczotem
19 listopada 2018

06.11.2018
We are going to discuss directions of cultural and technological development of Western societies. In this context, we intend to identify the main challenges of and opportunities for education. We invite scientists and educators, who can share their research and experience of changes in education. Speakers can justify forecasts in empirical knowledge or design solutions according to some normative assumptions. Lectures or poster presentations can report the state of theoretical or empirical research, formulate hypotheses or research questions.
więcej o 8th International Scientific Conference on Idealized Design Challenges and Opportunities in Education of the XXIst Century

Wiedza, komunikacja, działanie - 25-26.10.2018

24.10.2018
2 dekady istnienia Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ to okres fascynujących i dynamicznych zmian w mediach i komunikowaniu. Jego pracownicy towarzyszyli im, zadając pytania, poszukując odpowiedzi, komentując i spierając się, wprowadzając studentów w skomplikowane procesy komunikowania. Jubileuszowa konferencja ma dokumentować te przemiany i wskazywać kierunki rozwoju mediów w przyszłości.
więcej o Wiedza, komunikacja, działanie - 25-26.10.2018

Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

18.10.2018
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akademii Umiejętności Maspex w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania
więcej o Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

15.10.2018
Podczas 22 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9) w sobotę 27 października o godz. 10.30 na stoisku B1 odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Krzysztofem Pleśniarowiczem, autorem książki "Kantor", opublikowanej ostatnio przez Wydawnictwo Wielka Litera.
więcej o ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z PROFESOREM KRZYSZTOFEM PLEŚNIAROWICZEM - 27 października 2018