20181207

Seminarium naukowe "WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 MEDIA - WŁADZA - SPOŁECZEŃSTWO" - 7 grudnia 2018

Data: 07.12.2018
Czas rozpoczęcia: 10:30
Miejsce: sala 0.228 (parter) w budynku WZiKS UJ przy ul. Prof. S. Łojasiewicza 4.
Organizator: Wydział Politologii Uniwersytetu M. Curie Skłodowskie , Lublin
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Poznań
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, Kraków Zakład Komunikowania Międzynarodowego i Mediów
Seminarium naukowe

Seminarium będzie próbą pogłębionej refleksji politologiczno-medioznawczej dotyczącą wyborów samorządowych, które odbyły się w listopadzie 2018r. w naszym kraju oraz potencjalnych następstw zmian, jakie dokonują się na polskiej scenie publicznej w konsekwencji przeprowadzonych wyborów.

Program seminarium:

Godz. 10:30   Powitanie uczestników seminarium

Godz.  10:45 Panel I: „  Dynamika wyborcza - polskie realia

Prof. dr hab. Stanisław Michałowski - Rektor UMCS,  Lublin

„ Bitwa o teren w latach 1998-2018”

Dr hab. Jarosław Flis - Zakład Komunikowania Politycznego IDMiKS UJ

„ Totalni- medialni- lokalni: typy polskich wyborców”

Dyskusja

Godz. 11:45 Uroczyste wręczenie nagrody w III edycji  Konkursu o Puchar Pytii - starożytnej prorokini, organizowanym przez Centrum Badań Ilościowych nad Polityką.

Nagroda dotyczy oceny wiarygodności i metodyki badań ośrodków sondażowych w trakcie kampanii wyborczej oraz największej zgodności sondaży z oficjalnymi wynikami wyborów.

Wręczenia nagrody laureatom  dokona:

Prof. dr hab. Karol Życzkowski - Przewodniczący Kapituły Konkursu

Godz. 12:15 lunch

Godz.13:00 - 14:30  Panel II:    Opinia publiczna- partycypacja polityczna- rywalizacja

Prof. dr hab. Teresa Sasińska-Klas - Zakład Komunikowania Międzynarodowego i Mediów, IDMiKS UJ

„Gotowość do udziału w wyborach samorządowych - deklaracje uczestnictwa a poczucie podmiotowości w świetle badań opinii publicznej”

dr Robert Petka – z-ca Wójta gminy Olszanica, woj. podkarpackie

„Partycypacja   obywatelska w wyborach gminnych w latach 2002-2018”

Amadeusz Sulowski -  Wydział Politologii UMCS

„ Rywalizacja o władzę w województwie lubelskim w wyborach 2018 r.”

Godz. 14:30 – 14:45 przerwa na kawę

Godz. 14:45 – 16:15  Panel III:  Doświadczenia wyborcze

Prof. UAM dr hab. Dorota Piontek, dr  Szymon Ossowski - Zakład Komunikacji Społecznej  WNPiD UAM, Poznań

„ Dlaczego Poznaniacy wszystko wybaczą PO? Czyli kilka słów
o poznańskiej samorządowej kampanii wyborczej w 2018 roku”

dr Janina Kowalik  -  Zakład Teorii Polityki i Komunikacji Społecznej WPA i Z UJK, Kielce

„ Bogusław Wenta na prezydenta, czyli z kim/czym przegrał Wojciech Lubawski?”

dr Łukasz Scheffs  -   Zakład Marketingu  Politycznego i  Socjotechniki WNPiD UAM, Poznań

„Personalna strategia w samorządowej rywalizacji wyborczej na przykładzie m. Gniezna”

16:15- 16:30 - zamknięcie seminarium

Psychologiczne mechanizmy sukcesu – spotkanie z Adamem Kszczotem
19 listopada 2018

Psychologiczne mechanizmy sukcesu – spotkanie z Adamem Kszczotem

- halowym mistrzem świata,
- 2 krotnym wicemistrzem świata,
- 3 krotnym mistrzem Europy w biegu na 800 m

Instytut Psychologii Stosowanej przy współpracy z Sekcją Psychologii Sportu KNP PRAGMA oraz Kołem Naukowym Managerów Sportu UJ zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z lekkoatletycznym Mistrzem Adamem Kszczotem.

Spotkanie odbędzie się 19.11 (poniedziałek) o godzinie 16:30
w budynku WZiKS przy ulicy Łojasiewicza 4. Sala 0.103.
więcej o Psychologiczne mechanizmy sukcesu – spotkanie z Adamem Kszczotem
19 listopada 2018

06.11.2018
We are going to discuss directions of cultural and technological development of Western societies. In this context, we intend to identify the main challenges of and opportunities for education. We invite scientists and educators, who can share their research and experience of changes in education. Speakers can justify forecasts in empirical knowledge or design solutions according to some normative assumptions. Lectures or poster presentations can report the state of theoretical or empirical research, formulate hypotheses or research questions.
więcej o 8th International Scientific Conference on Idealized Design Challenges and Opportunities in Education of the XXIst Century

Wiedza, komunikacja, działanie - 25-26.10.2018

24.10.2018
2 dekady istnienia Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ to okres fascynujących i dynamicznych zmian w mediach i komunikowaniu. Jego pracownicy towarzyszyli im, zadając pytania, poszukując odpowiedzi, komentując i spierając się, wprowadzając studentów w skomplikowane procesy komunikowania. Jubileuszowa konferencja ma dokumentować te przemiany i wskazywać kierunki rozwoju mediów w przyszłości.
więcej o Wiedza, komunikacja, działanie - 25-26.10.2018

Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

18.10.2018
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akademii Umiejętności Maspex w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania
więcej o Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

15.10.2018
Podczas 22 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9) w sobotę 27 października o godz. 10.30 na stoisku B1 odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Krzysztofem Pleśniarowiczem, autorem książki "Kantor", opublikowanej ostatnio przez Wydawnictwo Wielka Litera.
więcej o ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z PROFESOREM KRZYSZTOFEM PLEŚNIAROWICZEM - 27 października 2018