wrzesień 2022

20220930

Data: 30.09.2022
Miejsce: Kampus UJ, Centrum Krakowa, Pasmo Sowińca (Obserwatorium Astronomiczne UJ)
Organizator: Centrum Promocji i Komunikacji UJ
Witryna internetowa wydarzenia: https://nauka.uj.edu.pl/mnn
Małopolska Noc Naukowców 2022-2023

Małopolska Noc Naukowców wraca na Uniwersytet Jagielloński! W 2022 roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wydarzenie, które odbędzie się w ostatni piątek września. To właśnie wtedy najstarsza uczelnia w Polsce otworzy swoje drzwi, aby pokazać, jak powstaje nauka.

Małopolska Noc Naukowców 2022-2023

Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców na UJ, która zgodnie z tradycją odbywa się w ostatni piątek września - w tym roku jest to 30.09. :)

Na wszystkich zainteresowanych czeka ponad 80 naukowych wydarzeń w różnych jednostkach UJ.

Fascynujące prezentacje, spektakularne pokazy i eksperymenty, inspirujące wykłady oraz ciekawe warsztaty to tylko część naszych propozycji. Jeżeli więc macie ochotę posłuchać wszechświata, pobawić się piorunami w mikrofali, zobaczyć symulację erupcji wulkanu i giełdy papierów wartościowych, zerknąć do największego w tej części Europy synchrotronu rozpędzającego cząstki do ogromnych prędkości albo poszukać ucieczki w naukowym escape roomie, to śmiało wpadajcie na nasze wydarzenie!

Kiedy: 30 września 2022

Gdzie: Kampus UJ, Centrum Krakowa, Pasmo Sowińca (Obserwatorium Astronomiczne UJ)

Kto: wszyscy zainteresowani od 5. roku życia (ograniczenia wiekowe dotyczą poszczególnych wydarzeń)

Jak: rejestracja na wybrane wydarzenia (od 22.09; link zostanie opublikowany na FB oraz na www)

Wszelkie szczegóły, w tym pełną rozpiskę wydarzeń, harmonogram godzinowy, miejsca oraz limity wiekowe i grupowe znajdziecie w Programie Małopolskiej Nocy Naukowców 2022 na UJ.

-------

Projekt finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168.