Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

czerwiec 2023

20230601
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Solidarnie i wspierająco w szkole"

Data: 01.06.2023 - 02.06.2023
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz lokalizacje Partnerów konferencji
Organizator: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Instytut Spraw Publicznych Zakład Przywództwa i Zarządzania w Edukacji wraz z Centrum Studiów nad Przywództwem Edukacyjnym UJ
Witryna internetowa wydarzenia: https://isp.uj.edu.pl/
Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Solidarnie i wspierająco w szkole"

Zapraszamy badaczy i praktyków na konferencję, która stanowi kontynuację serii konferencji pod wspólnym tytułem „Dialog, współpraca, profesjonalizm” zawieszonej w powodu pandemii COVID-19.

W dalszym ciągu chcemy się mierzyć z wyzwaniami współczesności, kulturą konsumpcji i nadmiaru, bezsensownym wyścigiem prowadzącym do wypalenia i depresji, wierząc, że w edukacji tkwi olbrzymi potencjał dla korzystnej zmiany, która nie ograniczy się do kolejnej manipulacji programami.

Swoimi działaniami ludzie doprowadzili świat, środowisko, w którym żyją do stanu permanentnego kryzysu przejawiającego się w najróżniejszych obszarach i przynoszącego nieprzewidywalne, aczkolwiek groźne, a nawet przerażające konsekwencje. Z różnych powodów nie jesteśmy w stanie efektywnie przeciwdziałać zmianom klimatu, a zatem i ich skutkom; niektórzy nawet zaprzeczają ich istnieniu.

Kiedyś mogliśmy, w większym stopniu niż dzisiaj, liczyć na naukę i edukację oraz instytucje, które stworzyliśmy dla efektywnego działania - ośrodki badawcze, uniwersytety, szkoły. Dzisiaj, między innymi, z powodu spadku zaufania do instytucji i autorytetów ich rola się zmniejsza. Różne manipulacje, mechanizmy komunikacji przez media społecznościowe, koncentrowanie się na błędnych priorytetach i ich finansowanie utrudnia pracę ludzi nauki i edukacji. Z kolei presja na wyniki w dobie osłabionych relacji międzyludzkich zmniejsza komfort pracy i życia, prowadząc do problemów zdrowotnych czy osobistych.

>>>

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ