Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom - od 16 listopada do 16 grudnia

Data: 16.11.2015 - 16.12.2015
Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom

16 listopada br. rozpocznie się międzyuczelniana akcja pomocy zwierzętom z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zbiórka potrwa miesiąc. W tym czasie studenci, doktoranci oraz pracownicy szkół wyższych będą zbierać karmę dla psów i kotów, koce oraz datki pieniężne. Wydarzeniu patronuje rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom to odbywające się już cyklicznie od dziewięciu lat wydarzenie, którego celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom z okolic Krakowa. Obecnie bierze w niej udział już sześć krakowskich uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Pedagogiczny oraz Uniwersytet Rolniczy, a także instytuty Polskiej Akademii Nauk. W ubiegłym roku organizatorom udało się zebrać ponad tonę karmy dla psów, 423 kg karmy dla kotów, 463 koce oraz niemal 7 tys. zł, za które kupiono potrzebne w schronisku materiały.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim dary będzie można składać w następujących miejscach:

• Wydział Biologii i Nauk o Ziemi:
  • Instytut Nauk o Środowisku, ul. Gronostajowa 7 (skarbonka w sekretariacie, kosze obok szatni i przy akwarium);
  • Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej, ul. Gronostajowa 7 (skarbonka w sekretariacie, kosz na I piętrze);
  • Instytut Zoologii, ul. Gronostajowa 9 (skarbonka w sekretariacie, kosz w holu głównym)
  • Instytut Nauk Geologicznych, ul. Oleandry 2A (skarbonka w sekretariacie – p.212, kosz w holu głównym);
  • Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, ul. Gronostajowa 7 (skarbonka i kosz w sekretariacie);
  • Wydział Matematyki i Informatyki, ul. Łojasiewicza 6 (skarbonka w sekretariacie IM, kosz obok szatni);
  • Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, ul. Łojasiewicza 4 (skarbonka w sekretariacie, kosz w holu);
  • Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, ul. Łojasiewicza 11 (skarbonka w sekretariacie, kosz obok szatni);
  • Wydział Chemii, ul. Ingardena 3 (skarbonki w sekretariacie do spraw ogólnych i punkcie ksero, kosz w holu głównym);
  • Collegium Wróblewskiego, ul. Olszewskiego 2 (skarbonka i kosz w szatni).

Zbiórka na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego nadzorowana będzie przez mgr Pawła Dudzika (pawel.dudzik@uj.edu.pl) z Instytutu Nauk o Środowisku. Pomogą mu m.in. mgr Katarzyna Wężowicz, mgr Agnieszka Rojewska, mgr Sylwia Orzechowska, mgr Agnieszka Sulikowska. Więcej wiadomości na temat Akcji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia  www.akcjasos.org oraz www.facebook.pl/AkcjaSOS . Zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału.