Tydzień Jakości Kształcenia: 2-5 grudnia br

Informacja dla Kół Naukowych, Starostów, Starościn

W tym semestrze wydarzenia w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia na naszym Wydziale odbędą się w dniach od 2 do 5 grudnia.

W dniu pierwszym (środa, 2 grudnia) o godz. 12.00 w sali 2.124 odbędzie się spotkanie studentów z Pełnomocnikami Dziekana ds. ewaluacji jakości kształcenia, Panem prof. Tadeuszem Ostrowskim oraz Panią dr Magdaleną Jaworek.
Do tej samej sali o godz. 12.15 zapraszamy na wykład Pana prof. Jana Jacko, zatytułowany: "Emocjonalne uwarunkowania ocen na przykładzie ankiet studenckich". W godz. 12.00 - 13.00 przeprowadzony zostanie konkurs z nagrodami.

Drugi dzień (czwartek - 3.12) poświęcony jest kołom naukowym oraz organizacjom studenckim, skupiającym się na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Koła naukowe oraz organizacje studenckie proszone są, aby od godz 9 do 15 zorganizowały stoisko, które zostanie wystawione w hallu głównym budynku wydziałowego w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia.

Koła Naukowe, chętne do rozstawienia swoich stoisk (a także w razie jakichkolwiek pytań), proszone są o kontakt z  Magdaleną Mróz, sekretarzem WRSS WZiKS UJ: magdalena_mroz@vp.pl .

Trzeci dzień (piątek - 4.12) to przede wszystkim spotkanie Wydziałowej Komisji Dydaktycznej Samorządu Studentów ze starostami wszystkich lat studiów w sali 1.101.
Spotkanie odbędzie się o godzinie 13. Zapraszamy wszystkich starostów i starościny.

Program TJK

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) to projekt mający na celu popularyzację działań Uniwersytetu Jagiellońskiego na rzecz podwyższenia poziomu jakości kształcenia. Koordynowany jest przez Sekcję Analiz Jakości Kształcenia, a realizowany przez szereg jednostek administracyjnych we współpracy ze studentami UJ.

Celem tegorocznej, czwartej edycji, jest rozszerzenie programu Tygodnia o nowe wydarzenia dedykowane jeszcze szerszej grupie odbiorców. Organizatorzy przygotowali więc ponad pięćdziesiąt wydarzeń: warsztatów, szkoleń, wykładów, czy paneli dyskusyjnych przeznaczonych dla studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich, pracowników administracyjnych, absolwentów oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nowością w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia jest między innymi cykl czterech wykładów przygotowanych przez dydaktyków i naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem spotkań jest ukazanie tradycyjnego oblicza uniwersytetu - nastawienia na niezależny rozwój ludzkiej wiedzy. Prezentując najnowsze odkrycia filozofii, matematyki, historii i biologii, badacze pokażą, że refleksja akademicka może być znakomitym źródłem inspiracji. Kolejną nowością w ramach Tygodnia jest konkurs na najlepszą prezentację w języku angielskim, "Best UJ Presentation 2015", organizowany przez Jagiellońskie Centrum Językowe. W ramach tegorocznej edycji możliwe jest również zwiedzenie Winnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego połączone z degustacją oraz wykładem dotyczącym rozwoju winiarstwa w Polsce.