Microsoft Imagine Cup

Za nieco ponad dwa tygodnie, w dniach 8-9 kwietnia, odbędzie się polski finał trzynastej edycji organizowanego przez Microsoft konkursu technologicznego Imagine Cup - największego w swoim rodzaju na świecie. Niedawno poznaliśmy piętnaście najlepszych projektów, które - podzielone na trzy kategorie - powalczą o możliwość reprezentowania Polski w światowych finałach Imagine Cup 2015 w Seattle.

Miło nam poinformować, że dwa z wyłonionych projektów są reprezentowane przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego:

Stattist – Stattist.com umożliwia selekcjonowanie dopasowanych do odbiorcy publikacji i analiz danych spośród ogromnych ilości informacji w internecie. Ta spersonalizowana gazeta i narzędzie analityczne w jednym może być wykorzystywane do badania popularności danej marki, czy powodzenia kampanii marketingowej. Ta spersonalizowana gazeta i narzędzie analityczne w jednym może być wykorzystywane do badania popularności danej marki, czy powodzenia kampanii marketingowej.

Vivid Dream – Jest to gra typu RTS (Real Time Strategy – Strategia Czasu Rzeczywistego) przeznaczona dla wielu graczy walczących ze sobą w sieci. Pozwala na zmagania między platformami mobilnymi i stacjonarnymi, a dzięki systemowi rankingowemu skupia się na rywalizacji.

W tegorocznej edycji organizowanego przez Microsoft konkursu dużo większy niż dotąd nacisk położono na biznesową stronę każdego z projektów. Każdy biorący udział w rywalizacji zespół uczestniczył w szkoleniach dotyczących komercjalizacji opracowanych rozwiązań, również oceny poszczególnych projektów obejmowały nie tylko warstwę technologiczną, ale też opracowany model biznesowy i potencjalną dochodowość projektu. Wsparcie biznesowe dla finalistów Imagine Cup 2015 oferuje także fundusz inwestycyjny Zernike Meta Ventures.