05.01.2016
Zachęcamy do wzięcia udziału w programie FASPE (Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics) realizowanym pod auspicjami The Museum of Jewish Heritage w Nowym Yorku. W tym roku w ramach współpracy między FASPE a Centrum Badań Holokaustu UJ 2 polskich studentów może dołączyć do grupy amerykańskich seminarzystów podczas sesji dla studentów dziennikarstwa i medycyny.
więcej o Program FASPE (Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics) - edycja 2015

Tydzień Jakości Kształcenia: 2-5 grudnia br

26.01.2016
Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) to projekt mający na celu popularyzację działań Uniwersytetu Jagiellońskiego na rzecz podwyższenia poziomu jakości kształcenia. Koordynowany jest przez Sekcję Analiz Jakości Kształcenia, a realizowany przez szereg jednostek administracyjnych we współpracy ze studentami UJ.
Celem tegorocznej, czwartej edycji, jest rozszerzenie programu Tygodnia o nowe wydarzenia dedykowane jeszcze szerszej grupie odbiorców. Organizatorzy przygotowali więc ponad pięćdziesiąt wydarzeń: warsztatów, szkoleń, wykładów, czy paneli dyskusyjnych przeznaczonych dla studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich, pracowników administracyjnych, absolwentów oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
więcej o Tydzień Jakości Kształcenia: 2-5 grudnia br

Konferencja Naukowa „EKONOMIA I JAKOŚĆ ZARZĄDZANIA" ─ 15-16 czerwca 2016

20.06.2016
Konferencja odbywa się w ramach obchodów jubileuszu XX-lecia Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 140-lecia Katedry Ekonomii w Uniwersytecie Jagiellońskim pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka oraz Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN. Interdyscyplinarny charakter Katedry Ekonomii Stosowanej i Jakości Zarządzania sprawia, że zakres problemowy Konferencji obejmuje następujące obszary: polityka ekonomiczna Unii Europejskiej, ekonomia stosowana i ekonomia społeczna, rynek pracy, ...
więcej o Konferencja Naukowa „EKONOMIA I JAKOŚĆ ZARZĄDZANIA" ─ 15-16 czerwca 2016

Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom - od 16 listopada do 16 grudnia

18.12.2015
Międzyuczelniana akcja pomocy zwierzętom z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zbiórka potrwa miesiąc. W tym czasie studenci, doktoranci oraz pracownicy szkół wyższych będą zbierać karmę dla psów i kotów, koce oraz datki pieniężne. Wydarzeniu patronuje rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom - od 16 listopada do 16 grudnia

Prof. Claus Offe w Krakowie - 20 października br.

21.10.2015
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie znakomitego niemieckiego socjologa, prof. Clausa Offe pt. "Europe entrapped. A Union divided by its common currency". Wykład odbędzie się we wtorek, 20 października 2015 r. o godzinie 17.00 w Auli Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24. Prof. Claus Offe jest socjologiem polityki, wybitnym teoretykiem transformacji postkomunistycznej i znawcą problematyki państwa opiekuńczego.
więcej o Prof. Claus Offe w Krakowie - 20 października br.