08.11.2015
The vision of future Europe represented by the European Union is conceived ik-uj-01as a shared project based on the idea of a more or less common past. Hereby past and future are in a dialectic tension. The more the common future is doubted or even at risk, the more the awareness of a common past and common historical sources and ideas is politically demanded. Therefore the question of cultural heritage and its appropriate management have become one of the central issues in European cultural polic
więcej o International Colloquium Sharing Memory: Cooperative Cultural Heritage Management - November 5th and 6th, 2015

Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"

15.07.2016
1 października 2015 r., po ceremonii inaugurującej nowy rok akademicki 2015/2016 na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Auditorium Maximum odbyła się uroczystość wręczenia srebrnych medali Plus ratio quam vis profesorom Ottmarowi Schneckowi , Bernardowi Maciejewskiemu i Stephanowi Höferowi z Europejskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu (ESB) w Reutlingen w Republice Federalnej Niemiec. Medale zostały przyznane na wniosek rady Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. W uroczystości uczestniczyli m.in. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak, prorektor UJ ds. rozwoju prof. Maria Jolanta Flis, konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie dr Werner Köhler oraz dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ prof. Jacek Ostaszewski.
więcej o Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"

Targi Edukacyjne - 9-10 września

11.09.2015
Już po raz kolejny zapraszamy wszystkich maturzystów na cykl spotkań w ramach Salonu Maturzystów Perspektywy 2015 , który odbędzie się w 16 ośrodkach akademickich naszego kraju. Podczas tej największej w Polsce edukacyjnej kampanii informacyjnej przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprezentują ofertę edukacyjną uczelni i odpowiedzą na pytania kandydatów. Obecni na targach pracownicy Działu Rekrutacji na Studia UJ oraz Działu Promocji i Informacji UJ będą udzielać informacji o zasadach kwalifikacji na studia, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia, przywilejach oferowanych olimpijczykom i konkursowiczom, a także o systemach stypendialnych, przyznawaniu akademików i życiu studenckim w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Targi Edukacyjne - 9-10 września

08.11.2015
Gość specjalny: Levi R. Bryant. Konferencji towarzyszyć będą warsztaty dla studentów i doktorantów prowadzone przez Leviego R. Bryanta.
więcej o Multidyscyplinarna konferencja naukowa "Teoria kultury wobec realizmu spekulatywnego" - 6-7 listopada 2015

Konferencja IATEFL - 18-20.09.2015

20.09.2015
24. Międzynarodowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland (International Association of Teachers of English as a Foreign Language in Poland). Rozpocznij nowy rok z nową energią! Niezwykła okazja by zobaczyć skuteczne lekcje „na żywo", posłuchać wykładów w języku angielskim, wymienić doświadczenia z autorami podręczników prosto z Anglii, podpatrzyć praktyczny warsztat doświadczonych metodyków, a przede wszystkim zebrać nowe pomysły na własne, ciekawe zajęcia. W tym roku po raz pierwszy PreConference Event oraz quiz "The Weakest Link".
więcej o Konferencja IATEFL - 18-20.09.2015