Archiwum - Nauka i badania

30.11.2018
Zapraszamy kolejne seminarium z cyklu Praktyka Nauce. Nauka Praktyce współorganizowane przez Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii w Warszawie pod tytułem
7.12.2018 roku o 12.30 (sala 0.307 Łojasiewicza 4, Kraków)
Prelegenci – specjaliści po stronie Akademii i Praktyki – dyskutować będą o możliwościach, ograniczeniach i warunkach stosowania narzędzi pomiarowych rodem z neurobiologii w marketingu.
więcej o Kontrowersyjny neuromarketing – Czy faktycznie jesteśmy w stanie zajrzeć w umysł konsumenta?

Badania publiczności w instytucjach kultury - 11-12 kwietnia 2019

30.11.2018
Zapraszamy na konferencję “Badania publiczności w instytucjach kultury” organizowaną w ramach współpracy Zakładu Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, która odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2019 roku, na kampusie Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Będzie ona szansą do włączenia się w dyskusję na temat możliwości i potrzeb badań odbiorców instytucji kultury.
więcej o Badania publiczności w instytucjach kultury - 11-12 kwietnia 2019

Estetyka / inestetyka. Współczesne teorie działań artystycznych

30.11.2018
Tłem konferencji są dwa lata dyskusji w ramach Otwartego Seminarium Filozoficznego, na którym czytaliśmy i omawialiśmy pisma z teorii sztuki Alana Badiou i Marcela Blanchota: filozofa wydarzenia i klasyka modernistycznej teorii sztuki. Te dwie odmienne, ale przecinające się w wielu punktach koncepcje otwierają szerokie pole poszukiwań intelektualnych dotyczących relacji między współczesną teorią sztuki a przestrzenią działań artystycznych.
więcej o Estetyka / inestetyka. Współczesne teorie działań artystycznych

23.11.2018
Już po raz 12. studenci dziennikarstwa wskazali dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym. "MediaTory" - studenckie nagrody dziennikarskie, zostaną wręczone podczas uroczystej gali finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Gala finałowa plebiscytu "MediaTory" - 1 grudnia 2018. Przypominamy, że MEDIATORY narodziły się w Instytucie Dziennikarstwa WZiKS UJ

Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

18.10.2018
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akademii Umiejętności Maspex w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania