Nauka i badania - aktualności

w sprawie: zarządzenia wyborów do Rady Dyscypliny: Literaturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim §
więcej o UCHWAŁA nr 5 WYDZIAŁOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ WYDZIAŁU POLONISTYKI UJ z dnia 17 czerwca 2019 roku

Bloki tematyczne:

Nowe strategie, struktury i kultury organizacyjne uczelni
Dobre praktyki w zarządzaniu uczelniami
Pierwsza ocena rezultatów funkcjonowania Ustawy 2.0 / Konstytucji dla Nauki
Program doskonałości naukowej na świecie i w Polsce
Ewaluacja naukowa
więcej o Zarządzanie Uniwersytetem Przyszłości. Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości II - 27.06.2019

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) - 08.04.2019 - 12.04.2019

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) to wyjątkowe wydarzenie, organizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim cyklicznie już od 2012 roku. Celem TJK jest tworzenie warunków sprzyjających zwiększaniu świadomości znaczenia działań projakościowych w Uniwersytecie Jagiellońskim, jak również dostrzeganiu różnorodnych czynników, które wpływają na ocenę jakości kształcenia w naszej Alma Mater. Tydzień Jakości Kształcenia to czas zintensyfikowanego, wspólnego działania wszystkich jednostek uczelni.
więcej o Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) - 08.04.2019 - 12.04.2019

Akademia Umiejętności Maspex - warsztat z customer marketingu

Zapraszamy do udziału w kolejnym warsztacie Akademii Umiejętności Maspex w IEFiZ UJ
Eksperci z polskiej Firmy Maspex będą się dzielić doświadczeniem i dobrymi praktykami z zakresu customer marketingu.
więcej o Akademia Umiejętności Maspex - warsztat z customer marketingu

Projekt BiBiDi - Spotlight Research i IEFiZ UJ

Instytut Ekonomii, Finansów i Zarządzania UJ oraz Spotlight Research zapraszają Studentów do udziału w projekcie dydaktyczno-badawczym BiBiDi pozwalającym na poznanie platformy do realizacji badań jakościowych online.
więcej o Projekt BiBiDi - Spotlight Research i IEFiZ UJ

20190411

Badania publiczności w instytucjach kultury - 11-12 kwietnia 2019

Data: 11.04.2019 - 12.04.2019
Czas rozpoczęcia: Konferencja podsumowująca projekt - kwiecień 2019
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ (ul. prof. S. Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków)
Organizator: Zakład Zarządzanie Kulturą Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego
Badania publiczności w instytucjach  kultury -  11-12 kwietnia 2019

Zapraszamy na konferencję “Badania publiczności w instytucjach kultury” organizowaną w ramach współpracy Zakładu Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, która odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2019 roku, na kampusie Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Będzie ona szansą do włączenia się w dyskusję na temat możliwości i potrzeb badań odbiorców instytucji kultury.

Chcielibyśmy aby konferencja stała się okazją do prezentacji własnych badań i doświadczeń w zakresie:

• prowadzonych badań preferencji odbiorców oferty instytucji kultury;

• oceny oferty instytucji kultury przez odbiorców;

• wykorzystywanych przez instytucje kultury kanałów dystrybucji informacji o swojej ofercie;

• rozpoznawalności marki instytucji kultury;

• badania poziomu identyfikacji i lojalności wobec instytucji kultury.

Będziemy także poszukiwać odpowiedzi na następujące pytania:

• jakie są drogi wyboru oferty kulturalnej przez odbiorców?

• jakie są relacje pomiędzy odwiedzającymi (użytkownikami), a współtwórcami kultury?

• jakie są granice partycypacji odbiorców w kształtowaniu oferty instytucji kultury?

Potrzeba zorganizowania konferencji jest wynikiem wielu rozmów i spotkań z osobami pracującymi i zarządzającymi instytucjami kultury. Odbywały się one w dużej mierze przy okazji realizacji projektu badawczego Krakowski odbiorca kultury realizowanego pod kierownictwem dra hab. Łukasza Gawła (Zakład Zarządzania Kulturą, Instytut Kultury UJ). Celem badań było poznanie preferencji publiczności krakowskich instytucji kultury. Więcej informacji w zakładce "o projekcie".

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie raport podsumowujący projekt badawczy "Krakowski odbiorca kultury" realizowany przez Zakład Zarządzania Kulturą w Instytucie Kultury na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Filharmonię Krakowską, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, oraz Muzeum Narodowe w Krakowie przy współpracy z Urzędem Miasta Krakowa i Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Więcej na stronie internetowej konferencji