Nauka i badania - aktualności

We are going to discuss directions of cultural and technological development of Western societies. In this context, we intend to identify the main challenges of and opportunities for education. We invite scientists and educators, who can share their research and experience of changes in education. Speakers can justify forecasts in empirical knowledge or design solutions according to some normative assumptions. Lectures or poster presentations can report the state of theoretical or empirical research, formulate hypotheses or research questions.
więcej o 8th International Scientific Conference on Idealized Design Challenges and Opportunities in Education of the XXIst Century

Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akademii Umiejętności Maspex w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania
więcej o Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

Zapraszamy na cykl sześciu spotkań w ramach Seminariów Praktyka Nauce. Nauka Praktyce do Instytutu Ekonomii, Finansów i Zarządzania UJ.
więcej o Seminarium Inauguracyjne: Design Thinking – Jak twórczo wykorzystać wyniki badań marketingowych do rozwoju biznesu?

Podczas 22 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9) w sobotę 27 października o godz. 10.30 na stoisku B1 odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Krzysztofem Pleśniarowiczem, autorem książki "Kantor", opublikowanej ostatnio przez Wydawnictwo Wielka Litera.
więcej o ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z PROFESOREM KRZYSZTOFEM PLEŚNIAROWICZEM - 27 października 2018

Trzecie seminarium Forum Myśli Instytucjonalnej - 25 października 2018

25 października 2018 roku, godz. 14.00
Zapraszamy na trzecie seminarium Forum Myśli Instytucjonalnej.

How Economic Tools Apply to Political Institutions and to Judicial Checks and Balances?

więcej o Trzecie seminarium Forum Myśli Instytucjonalnej - 25 października 2018

Gatunki cyfrowe. Instrukcja obsługi to dogłębny i poparty wieloma przykładami przewodnik po praktycznej stronie tworzenia cyfrowych dzieł kultury podany przez ich twórców, którzy opowiadają o tym czym się charakteryzuje demo, gra tekstowa, chiptune, magazyn dyskowy, dankowy mem, fejsbuczany status, generator, hipertekst, gra czy conditional arts, Piotrowi Mareckiemu opowiadają Jakub „Argasek” Argasiński, Zenon Fajfer, Paweł Janicki, Leszek Onak, Łukasz Podgórni, Michał „Bonzaj” Staniszewski, Łukasz „Zenial” Szalankiewicz, Wiesławiec deluxe, Yerzmyey oraz Krzysztof A. Ziembik.
więcej o Promocja książki Piotra Mareckiego pt. „Gatunki cyfrowe. Instrukcja obsługi” - 17 października 2018

Małopolska Noc Naukowców 2018

Czy nauka jest tylko dla naukowców? Oczywiście, że nie! To może być pasja, własny rozwój, poznawanie świata i wiedza, która bywa bardzo przydatna na co dzień. Jak co roku, w ostatni piątek września zapraszamy na Noc Naukowców do sal i laboratoriów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2018

Celem projektu jest systematyzacja założeń i identyfikacja wpływu polityki regionalnej i innowacyjnej UE na rozwój regionów peryferyjnych, jak również promowanie debaty w środowisku akademickim nad polityką regionalną i polityką innowacji UE.

więcej o Polityka regionalna i innowacyjna Unii Europejskiej a regiony peryferyjne – EURIPER

ISIC 2018: The Information Behaviour Conference

JU Institute of Information and Library Science would like to invite you to attend the ISIC 2018 conference, which intends to reflect and engage with the interdisciplinary character of information activities research and seeks to attract papers from all of these areas.
więcej o ISIC 2018: The Information Behaviour Conference

Szkoła Letnia Zarządzania 2018 - 13.06-15.06.2018

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk pt. „Szkoła Letnia Zarządzania”, która w roku 2018 organizowana jest pod hasłem: Tożsamość nauk o zarządzaniu. Megatrendy, ewolucja, kontekstowość.
więcej o Szkoła Letnia Zarządzania 2018 - 13.06-15.06.2018