Nauka i badania - aktualności

Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Zakład Rozwoju Społecznego zaprasza na trzecie z cyklu seminariów otwartych poświęconych problematyce rozwoju społecznego „Czwartki po obiedzie” Seminarium pt. „Leadership today: are we doomed to disastrous, dictatorial demagogues?”... »
więcej o Seminarium pt. "Leadership today: are we doomed to disastrous, dictatorial demagogues?" - 20.12.2018

Koło Naukowe Studentów Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na V Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencją Naukową "Zarządzanie informacją w organizacji: metodologia, narzędzia, praktyka". W głównym obszarze naszych zainteresowań znajduje się w tym roku zagadnienie zarządzania informacją w organizacjach społeczeństwa wiedzy.
więcej o Zarządzanie informacją w organizacji: metodologia, narzędzia, praktyka - V Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa

Projekt BiBiDi - Spotlight Research i IEFiZ UJ

Instytut Ekonomii, Finansów i Zarządzania UJ oraz Spotlight Research zapraszają Studentów do udziału w projekcie dydaktyczno-badawczym BiBiDi pozwalającym na poznanie platformy do realizacji badań jakościowych online.
więcej o Projekt BiBiDi - Spotlight Research i IEFiZ UJ

Seminarium będzie próbą pogłębionej refleksji politologiczno-medioznawczej dotyczącą wyborów samorządowych, które odbyły się w listopadzie 2018r. w naszym kraju oraz potencjalnych następstw zmian, jakie dokonują się na polskiej scenie publicznej w konsekwencji przeprowadzonych wyborów.

więcej o Seminarium naukowe "WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 MEDIA - WŁADZA - SPOŁECZEŃSTWO" - 7 grudnia 2018

Zapraszamy kolejne seminarium z cyklu Praktyka Nauce. Nauka Praktyce współorganizowane przez Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii w Warszawie pod tytułem
7.12.2018 roku o 12.30 (sala 0.307 Łojasiewicza 4, Kraków)
Prelegenci – specjaliści po stronie Akademii i Praktyki – dyskutować będą o możliwościach, ograniczeniach i warunkach stosowania narzędzi pomiarowych rodem z neurobiologii w marketingu.
więcej o Kontrowersyjny neuromarketing – Czy faktycznie jesteśmy w stanie zajrzeć w umysł konsumenta?

Archiwum - Nauka i badania

Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

18.10.2018
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akademii Umiejętności Maspex w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania
więcej o Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

15.10.2018
Podczas 22 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9) w sobotę 27 października o godz. 10.30 na stoisku B1 odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Krzysztofem Pleśniarowiczem, autorem książki "Kantor", opublikowanej ostatnio przez Wydawnictwo Wielka Litera.
więcej o ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z PROFESOREM KRZYSZTOFEM PLEŚNIAROWICZEM - 27 października 2018

Trzecie seminarium Forum Myśli Instytucjonalnej - 25 października 2018

25 października 2018 roku, godz. 14.00
Zapraszamy na trzecie seminarium Forum Myśli Instytucjonalnej.

How Economic Tools Apply to Political Institutions and to Judicial Checks and Balances?

więcej o Trzecie seminarium Forum Myśli Instytucjonalnej - 25 października 2018

20.09.2018
Gatunki cyfrowe. Instrukcja obsługi to dogłębny i poparty wieloma przykładami przewodnik po praktycznej stronie tworzenia cyfrowych dzieł kultury podany przez ich twórców, którzy opowiadają o tym czym się charakteryzuje demo, gra tekstowa, chiptune, magazyn dyskowy, dankowy mem, fejsbuczany status, generator, hipertekst, gra czy conditional arts, Piotrowi Mareckiemu opowiadają Jakub „Argasek” Argasiński, Zenon Fajfer, Paweł Janicki, Leszek Onak, Łukasz Podgórni, Michał „Bonzaj” Staniszewski, Łukasz „Zenial” Szalankiewicz, Wiesławiec deluxe, Yerzmyey oraz Krzysztof A. Ziembik.
więcej o Promocja książki Piotra Mareckiego pt. „Gatunki cyfrowe. Instrukcja obsługi” - 17 października 2018

19.09.2018
W konferencji wezmą udział, między innymi, przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Fundacji Rektorów Polskich, Międzynarodowej Sieci Badawczej PGV oraz Władze Rektorskie ponad stu uczelni wyższych z całej Polski.
więcej o Międzynarodowa konferencja "Zarządzanie Uniwersytetem Przyszłości. Badania nad konkurencyjnością, globalizacją i rozwojem"