Nauka i badania - konferencje, spotkania, warsztaty ...

Zgłaszanie nominacji do Nagrody im. Alicji Helman za 2022 rok

Nagrody im. Alicji Helman za wybitną rozprawę doktorską z zakresu filmoznawstwa można zgłaszać do 15 marca 2023 roku na adres sekretarza Kapituły, dr Marty Stańczyk
więcej o Zgłaszanie nominacji do Nagrody im. Alicji Helman za 2022 rok
"Świat w obliczu nowych wyzwań" - międzynarodowa konferencja naukowa

Konferencja organizowana jest z okazji 150-lecia Polskiej Akademii Umiejętności. Wezmą w niej udział osoby cieszące się najwyższym autorytetem w różnych dziedzinach nauki, w większości członkowie Polskiej Akademii Umiejętności. Przedstawią oni najnowsze osiągnięcia w swoich dyscyplinach, które złożą się na diagnozę dotyczącą stanu społeczeństwa międzynarodowego w sytuacji pandemii, kryzysu ekologicznego i zachwiania tradycyjnych wartości.
więcej o "Świat w obliczu nowych wyzwań" - międzynarodowa konferencja naukowa

ROZWÓJ KOMPETENCJI

więcej o ROZWÓJ KOMPETENCJI

W dniu 22 czerwca 2022 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody im. Alicji Helman, któremu przewodniczył JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Jacek Popiel.

więcej o Nagroda Alicji Helman za pracę doktorską z zakresu filmoznawstwa obronioną w 2021 roku
Zaproszenie do udziału w Szkole Letniej Dyplomacji

Jest nam miło poinformować, że w połowie września zorganizowana zostanie Szkoła Letnia Dyplomacji, skierowana do Studentów i Studentek UJ, zainteresowanych problematyką dyplomacji, pracą w służbie dyplomatyczno-konsularnej oraz strukturach i organizacjach międzynarodowych.
więcej o Zaproszenie do udziału w Szkole Letniej Dyplomacji