Nauka i badania - aktualności

Program Doktorat Wdrożeniowy - IV edycja

Nabór wniosków do IV edycji programu Doktoratów Wdrożeniowych finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
1) w roku 2020 – od dnia 30 kwietnia do dnia 15 czerwca;
2) w roku 2021 i w kolejnych latach – od dnia 31 marca do dnia 31 maja danego roku.
więcej o Program Doktorat Wdrożeniowy - IV edycja

Porozumienie o współpracy z MKS Cracovią

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz MKS Cracovia w dniu 6.11.2019 podpisały umowę o współpracy w obszarze edukacyjnym, badawczym oraz kadrowym.
Celem współpracy będzie w szczególności wymiana wiedzy poprzez realizację projektów badawczych i wzajemne prezentowanie i propagowanie osiągnięć.
więcej o Porozumienie o współpracy z MKS Cracovią

20181207

Seminarium naukowe "WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 MEDIA - WŁADZA - SPOŁECZEŃSTWO" - 7 grudnia 2018

Data: 07.12.2018
Czas rozpoczęcia: 10:30
Miejsce: sala 0.228 (parter) w budynku WZiKS UJ przy ul. Prof. S. Łojasiewicza 4.
Organizator: Wydział Politologii Uniwersytetu M. Curie Skłodowskie , Lublin
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Poznań
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, Kraków Zakład Komunikowania Międzynarodowego i Mediów
Seminarium naukowe

Seminarium będzie próbą pogłębionej refleksji politologiczno-medioznawczej dotyczącą wyborów samorządowych, które odbyły się w listopadzie 2018r. w naszym kraju oraz potencjalnych następstw zmian, jakie dokonują się na polskiej scenie publicznej w konsekwencji przeprowadzonych wyborów.

Program seminarium:

Godz. 10:30   Powitanie uczestników seminarium

Godz.  10:45 Panel I: „  Dynamika wyborcza - polskie realia

Prof. dr hab. Stanisław Michałowski - Rektor UMCS,  Lublin

„ Bitwa o teren w latach 1998-2018”

Dr hab. Jarosław Flis - Zakład Komunikowania Politycznego IDMiKS UJ

„ Totalni- medialni- lokalni: typy polskich wyborców”

Dyskusja

Godz. 11:45 Uroczyste wręczenie nagrody w III edycji  Konkursu o Puchar Pytii - starożytnej prorokini, organizowanym przez Centrum Badań Ilościowych nad Polityką.

Nagroda dotyczy oceny wiarygodności i metodyki badań ośrodków sondażowych w trakcie kampanii wyborczej oraz największej zgodności sondaży z oficjalnymi wynikami wyborów.

Wręczenia nagrody laureatom  dokona:

Prof. dr hab. Karol Życzkowski - Przewodniczący Kapituły Konkursu

Godz. 12:15 lunch

Godz.13:00 - 14:30  Panel II:    Opinia publiczna- partycypacja polityczna- rywalizacja

Prof. dr hab. Teresa Sasińska-Klas - Zakład Komunikowania Międzynarodowego i Mediów, IDMiKS UJ

„Gotowość do udziału w wyborach samorządowych - deklaracje uczestnictwa a poczucie podmiotowości w świetle badań opinii publicznej”

dr Robert Petka – z-ca Wójta gminy Olszanica, woj. podkarpackie

„Partycypacja   obywatelska w wyborach gminnych w latach 2002-2018”

Amadeusz Sulowski -  Wydział Politologii UMCS

„ Rywalizacja o władzę w województwie lubelskim w wyborach 2018 r.”

Godz. 14:30 – 14:45 przerwa na kawę

Godz. 14:45 – 16:15  Panel III:  Doświadczenia wyborcze

Prof. UAM dr hab. Dorota Piontek, dr  Szymon Ossowski - Zakład Komunikacji Społecznej  WNPiD UAM, Poznań

„ Dlaczego Poznaniacy wszystko wybaczą PO? Czyli kilka słów
o poznańskiej samorządowej kampanii wyborczej w 2018 roku”

dr Janina Kowalik  -  Zakład Teorii Polityki i Komunikacji Społecznej WPA i Z UJK, Kielce

„ Bogusław Wenta na prezydenta, czyli z kim/czym przegrał Wojciech Lubawski?”

dr Łukasz Scheffs  -   Zakład Marketingu  Politycznego i  Socjotechniki WNPiD UAM, Poznań

„Personalna strategia w samorządowej rywalizacji wyborczej na przykładzie m. Gniezna”

16:15- 16:30 - zamknięcie seminarium