Nauka i badania - aktualności

WYBORY DO RADY DYSCYPLINY: LITERATUROZNAWSTWO

UCHWAŁA nr 5 WYDZIAŁOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ WYDZIAŁU POLONISTYKI UJ z dnia 17 czerwca 2019 roku

w sprawie: zarządzenia wyborów do Rady Dyscypliny: Literaturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim
więcej o WYBORY DO RADY DYSCYPLINY: LITERATUROZNAWSTWO

Bloki tematyczne:

Nowe strategie, struktury i kultury organizacyjne uczelni
Dobre praktyki w zarządzaniu uczelniami
Pierwsza ocena rezultatów funkcjonowania Ustawy 2.0 / Konstytucji dla Nauki
Program doskonałości naukowej na świecie i w Polsce
Ewaluacja naukowa
więcej o Zarządzanie Uniwersytetem Przyszłości. Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości II - 27.06.2019

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) - 08.04.2019 - 12.04.2019

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) to wyjątkowe wydarzenie, organizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim cyklicznie już od 2012 roku. Celem TJK jest tworzenie warunków sprzyjających zwiększaniu świadomości znaczenia działań projakościowych w Uniwersytecie Jagiellońskim, jak również dostrzeganiu różnorodnych czynników, które wpływają na ocenę jakości kształcenia w naszej Alma Mater. Tydzień Jakości Kształcenia to czas zintensyfikowanego, wspólnego działania wszystkich jednostek uczelni.
więcej o Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) - 08.04.2019 - 12.04.2019

Akademia Umiejętności Maspex - warsztat z customer marketingu

Zapraszamy do udziału w kolejnym warsztacie Akademii Umiejętności Maspex w IEFiZ UJ
Eksperci z polskiej Firmy Maspex będą się dzielić doświadczeniem i dobrymi praktykami z zakresu customer marketingu.
więcej o Akademia Umiejętności Maspex - warsztat z customer marketingu

Projekt BiBiDi - Spotlight Research i IEFiZ UJ

Instytut Ekonomii, Finansów i Zarządzania UJ oraz Spotlight Research zapraszają Studentów do udziału w projekcie dydaktyczno-badawczym BiBiDi pozwalającym na poznanie platformy do realizacji badań jakościowych online.
więcej o Projekt BiBiDi - Spotlight Research i IEFiZ UJ

20190606

Czwartki po obiedzie - Seminarium - poprowadzi dr hab. Piotr Plichta

Data: 06.06.2019
Czas rozpoczęcia: 18.30
Miejsce: sala nr 0.102, budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. S. Łojasiewicza 4
Organizator: Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Rozwoju Społecznego
Czwartki po obiedzie - Seminarium - poprowadzi dr hab. Piotr Plichta

„Młodzi ludzie w Internecie - między czarnowidztwem a różowymi okularami. Perspektywa pedagoga” poprowadzi 6 czerwca 2019 r. dr hab. Piotr Plichta

Coraz bardziej zapośredniczona technologiami rzeczywistość stawia nas przed ważnymi wyzwaniami, pytaniami, dylematami w tym dotyczącymi młodych ludzi (np. tego jak korzystają z Internetu, czy jest to korzystanie prorozwojowe, prospołeczne czy może raczej ryzykowne,  w jaki sposób wzmacniać szanse i ograniczać niebezpieczeństwa związane z ich obecnością w przestrzeni sieciowej). Czasem obraz, wyobrażenia dotyczące młodych ludzi w erze cyfrowej mają charakter stereotypowy (mit "cyfrowego tubylca"), uproszczony, nieaktualny (online versus offline) lub "skrzywiony" (np. nadmiernie pesymistyczny, skoncentrowany na zagrożeniach albo oparty na wierze, że im więcej technologii w szkole tym lepiej). W wychowaniu kluczowe znaczenie ma perspektywa dorosłych (rodziców, nauczycieli) i działania przez nich podejmowane. Stąd propozycja przyjrzenia się niektórym "optycznym" metaforom dotyczącym zaburzeń barw i ostrości widzenia w dyskusjach nad wizją aktywności online młodych ludzi.

dr hab. Piotr Plichta

Piotr Plichta - doktor habilitowany nauk społecznych. Adiunkt w Uniwersytecie Wrocławskim i pracownik naukowy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Pedagog specjalny, nauczyciel dyplomowany. Autor i współautor około 100 publikacji naukowych w tym monografii: „Socjalizacja i wychowanie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością  intelektualną w erze cyfrowej”. Zainteresowania naukowe dotyczą m.in. niepełnosprawności, specjalnych potrzeb edukacyjnych, przemocy szkolnej, stresu zawodowego, zdrowia publicznego oraz korzystania z nowych mediów. Członek i kierownik zespołów badawczych. Uczestnik towarzystw krajowych (np. Łódzkiego Towarzystwa Pedagogicznego i Polskiego Towarzystwa Pedagogów Specjalnych) i międzynarodowych sieci naukowych COST.

Zapraszamy 6 czerwca 2019 r. (czwartek) o godz. 18.30, sala nr 0.102

(budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. S. Łojasiewicza 4)
Ogłoszenie Czwartki po obiedzie