Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jakość Kształcenia

Certyfikaty Jakości Kształcenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Certyfikaty jakości kształcenia

Certyfikaty jakości kształcenia

Zarządzanie kulturą i mediami (studia I stopnia), polityka społeczna (studia I i II stopnia) i psychologia społeczna (studia jednolite magisterskie) - to kierunki prowadzone na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WZiKS UJ), które w roku 2017 zostały wyróżnione certyfikatem Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego "Studia z przyszłością". Organizatorem merytorycznym konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Kierunki z certyfikatem "Studia z Przyszłością"

 

Celem programu "Studia z Przyszłością" jest promocja kierunków studiów, które wyróżniają się na rynku nowoczesnością koncepcji kształcenia, jakością realizowanego programu oraz skutecznością w edukowaniu dla rynku pracy. Konkurs służy również promowaniu najbardziej innowacyjnych, oryginalnych i wartościowych merytorycznie pomysłów na kształcenie studentów - kształcenie z uwzględnieniem oczekiwań interesariuszy zewnętrznych uczelni. Certyfikat "Studia z Przyszłością" otrzymają kierunki studiów, które swoje programy opierają na trzech filarach: dążeniu do przekazywania aktualnej, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji.

Nadany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego znak jakości "Studia z Przyszłością" stanowi cenny atut marketingowy pozwalający wyróżnić się na konkurencyjnym rynku edukacyjnym i budować wizerunek certyfikowanego kierunku jako nowoczesnego, innowacyjnego, atrakcyjnego dla kandydatów na studia, dobrze odpowiadającego na wyzwania rynku pracy. Posiadanie akredytacji pomaga skutecznie promować kierunek i potwierdzać najwyższą jakość studiów, rekrutować kandydatów na studia, pozyskiwać partnerów w ramach współpracy krajowej i międzynarodowej oraz podnosić prestiż oferowanego w uczelni wykształcenia.

O przyznaniu wyróżnień decyduje komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Śląskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Zasiądą w niej również przedstawiciele środowiska gospodarczego.

Więcej: http://www.studiazprzyszloscia.pl/strona-55

 
Zobacz galerię zdjęć