18.09.2019
Małopolska Noc Naukowców - 27 września 2019
Calendar Małopolska Noc Naukowców - 27 września 2019

więcej o Małopolska Noc Naukowców - 27 września 2019
Calendar 2019 ANNUAL HUMANISTIC MANAGEMENT CONFERENCE THEME: SOLIDARITY AND THE COMMON GOOD - October 10. and 11.

10.10.2019 - 11.10.2019

The 2019 Seventh Annual Humanistic Management Conference will take place on October 10. and 11. 2019 in Krakow, Poland organized and sponsored by the Institute of Culture of Jagiellonian University in Krakow, Cracow University of Economics, Silesian University of Technology and the Weltethos Institute.
więcej o 2019 ANNUAL HUMANISTIC MANAGEMENT CONFERENCE THEME: SOLIDARITY AND THE COMMON GOOD - October 10. and 11.
Konferencja IDMiKS - Wiedza Komunikacja Działanie - 17-18.10.2019
Calendar Konferencja IDMiKS - Wiedza Komunikacja Działanie - 17-18.10.2019

17.10.2019 - 18.10.2019

Od ponad dwudziestu lat istnienia naszego Instytutu towarzyszymy fascynującym, niezwykle dynamicznym zmianom w mediach. Zadajemy pytania, poszukujemy odpowiedzi, komentujemy i spieramy się, wprowadzamy studentów w skomplikowane procesy komunikowania. Chcemy, aby nasze konferencje dokumentowały te przemiany i wskazywały kierunki rozwoju mediów w przyszłości.
więcej o Konferencja IDMiKS - Wiedza Komunikacja Działanie - 17-18.10.2019

20190606

Czwartki po obiedzie - Seminarium - poprowadzi dr hab. Piotr Plichta

Data: 06.06.2019
Czas rozpoczęcia: 18.30
Miejsce: sala nr 0.102, budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. S. Łojasiewicza 4
Organizator: Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Rozwoju Społecznego
Czwartki po obiedzie - Seminarium - poprowadzi dr hab. Piotr Plichta

„Młodzi ludzie w Internecie - między czarnowidztwem a różowymi okularami. Perspektywa pedagoga” poprowadzi 6 czerwca 2019 r. dr hab. Piotr Plichta

Coraz bardziej zapośredniczona technologiami rzeczywistość stawia nas przed ważnymi wyzwaniami, pytaniami, dylematami w tym dotyczącymi młodych ludzi (np. tego jak korzystają z Internetu, czy jest to korzystanie prorozwojowe, prospołeczne czy może raczej ryzykowne,  w jaki sposób wzmacniać szanse i ograniczać niebezpieczeństwa związane z ich obecnością w przestrzeni sieciowej). Czasem obraz, wyobrażenia dotyczące młodych ludzi w erze cyfrowej mają charakter stereotypowy (mit "cyfrowego tubylca"), uproszczony, nieaktualny (online versus offline) lub "skrzywiony" (np. nadmiernie pesymistyczny, skoncentrowany na zagrożeniach albo oparty na wierze, że im więcej technologii w szkole tym lepiej). W wychowaniu kluczowe znaczenie ma perspektywa dorosłych (rodziców, nauczycieli) i działania przez nich podejmowane. Stąd propozycja przyjrzenia się niektórym "optycznym" metaforom dotyczącym zaburzeń barw i ostrości widzenia w dyskusjach nad wizją aktywności online młodych ludzi.

dr hab. Piotr Plichta

Piotr Plichta - doktor habilitowany nauk społecznych. Adiunkt w Uniwersytecie Wrocławskim i pracownik naukowy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Pedagog specjalny, nauczyciel dyplomowany. Autor i współautor około 100 publikacji naukowych w tym monografii: „Socjalizacja i wychowanie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością  intelektualną w erze cyfrowej”. Zainteresowania naukowe dotyczą m.in. niepełnosprawności, specjalnych potrzeb edukacyjnych, przemocy szkolnej, stresu zawodowego, zdrowia publicznego oraz korzystania z nowych mediów. Członek i kierownik zespołów badawczych. Uczestnik towarzystw krajowych (np. Łódzkiego Towarzystwa Pedagogicznego i Polskiego Towarzystwa Pedagogów Specjalnych) i międzynarodowych sieci naukowych COST.

Zapraszamy 6 czerwca 2019 r. (czwartek) o godz. 18.30, sala nr 0.102

(budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. S. Łojasiewicza 4)
Ogłoszenie Czwartki po obiedzie