20180419

Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ
Organizator: Forum for European Journalism Students
MEDIA SOCIAL RESPONSIBILITY, Kraków April 19-24 2018

Postępująca mediatyzacja sfery publicznej, relatywizacja prawdy i intensyfikacja nieetycznych zachowań w przestrzeni komunikacyjnej – z tymi zagadnieniami zmierzą się uczestnicy dorocznego kongresu Forum for European Journalism Students, który będzie obradował między 19. a 24. kwietnia b.r. na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ pod hasłem „Media Social Responsibility”.

FEJS International jest międzynarodową organizacją typu non-profit, z ponad trzydziestoletnią tradycją, utworzoną w celu wymiany informacji, wiedzy i doświadczenia wśród europejskich studentów dziennikarstwa i początkujących praktyków zawodu. Do jej podstawowych zadań należy promowanie ponadnarodowych interakcji wśród członków, rozwijanie ich kapitału społecznego i kształtowanie ram edukacyjnych służących poprawie zawodowych umiejętności.

W ubiegłych latach przedstawiciele Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ reprezentowali swoją jednostkę podczas spotkań zorganizowanych na Uniwersytecie Kolońskim (2014), Uniwersytecie Narodowym im. Kapodistriasa w Atenach (2015) oraz Uniwersytecie Turyńskim (2016 ).

Kongres „Media Social Responsibility” będzie pierwszym wydarzeniem FEJS odbywającym się w Polsce. Został objęty patronatem honorowym Dziekana WZiKS, p. prof. UJ, dr hab. Piotra Jedynaka, Prezydenta Miasta Krakowa, p. Jacka Majchrowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, p. Jacka Krupy oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

Psychologiczne mechanizmy sukcesu – spotkanie z Adamem Kszczotem
19 listopada 2018

Psychologiczne mechanizmy sukcesu – spotkanie z Adamem Kszczotem

- halowym mistrzem świata,
- 2 krotnym wicemistrzem świata,
- 3 krotnym mistrzem Europy w biegu na 800 m

Instytut Psychologii Stosowanej przy współpracy z Sekcją Psychologii Sportu KNP PRAGMA oraz Kołem Naukowym Managerów Sportu UJ zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z lekkoatletycznym Mistrzem Adamem Kszczotem.

Spotkanie odbędzie się 19.11 (poniedziałek) o godzinie 16:30
w budynku WZiKS przy ulicy Łojasiewicza 4. Sala 0.103.
więcej o Psychologiczne mechanizmy sukcesu – spotkanie z Adamem Kszczotem
19 listopada 2018

06.11.2018
We are going to discuss directions of cultural and technological development of Western societies. In this context, we intend to identify the main challenges of and opportunities for education. We invite scientists and educators, who can share their research and experience of changes in education. Speakers can justify forecasts in empirical knowledge or design solutions according to some normative assumptions. Lectures or poster presentations can report the state of theoretical or empirical research, formulate hypotheses or research questions.
więcej o 8th International Scientific Conference on Idealized Design Challenges and Opportunities in Education of the XXIst Century

Wiedza, komunikacja, działanie - 25-26.10.2018

24.10.2018
2 dekady istnienia Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ to okres fascynujących i dynamicznych zmian w mediach i komunikowaniu. Jego pracownicy towarzyszyli im, zadając pytania, poszukując odpowiedzi, komentując i spierając się, wprowadzając studentów w skomplikowane procesy komunikowania. Jubileuszowa konferencja ma dokumentować te przemiany i wskazywać kierunki rozwoju mediów w przyszłości.
więcej o Wiedza, komunikacja, działanie - 25-26.10.2018

Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

18.10.2018
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akademii Umiejętności Maspex w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania
więcej o Startuje kolejna - IV edycja Akademii Umiejętności Maspex - 29.10.2018

15.10.2018
Podczas 22 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9) w sobotę 27 października o godz. 10.30 na stoisku B1 odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Krzysztofem Pleśniarowiczem, autorem książki "Kantor", opublikowanej ostatnio przez Wydawnictwo Wielka Litera.
więcej o ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z PROFESOREM KRZYSZTOFEM PLEŚNIAROWICZEM - 27 października 2018