wrzesień 2023

Data: 29.09.2023
Witryna internetowa wydarzenia: https://nauka.uj.edu.pl/mnn
Małopolska Noc Naukowców 2023

Czy nauka jest tylko dla naukowców? Oczywiście, że nie! To może być pasja, własny rozwój, poznawanie świata i wiedza, która bywa bardzo przydatna na co dzień. Jak co roku, w ostatni piątek września zapraszamy na Noc Naukowców do sal i laboratoriów.

Uniwersytet Jagielloński bierze udział w tym projekcie ponad 10 lat. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział 16 wydziałów i jednostek pozawydziałowych. W sumie przygotowano około 160 aktywności – warsztatów, wykładów, pokazów, zabaw, konkursów, etc.

Małopolską Noc Naukowców na UJ organizują wydziały i instytuty uczelni, a koordynacją tego wydarzenia zajmuje się Centrum Promocji i Komunikacji UJ. Program wydarzenia Małopolskiej Nocy Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie może ulec nieznacznej zmianie.

Wszelkie zmiany będą na bieżąco aktualizowane na stronie nauka.uj.edu.pl/mnn.

Celem organizowanego od 2008 r. wydarzenia jest promocja zawodu naukowca oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do wyboru w przyszłości kariery naukowej. W realizację przedsięwzięcia angażuje się każdego roku ponad 30 partnerów, którzy przygotowują ponad tysiąc aktywności, m.in. pokazy, eksperymenty, zwiedzanie laboratoriów, spotkania z naukowcami.

Małopolska Noc Naukowców 2022-2023 - projekt finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej "Horyzont Europa" na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168.

Wszelkie zmiany będą na bieżąco aktualizowane na stronie nauka.uj.edu.pl/mnn.