Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

październik 2024

20241011
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Seminarium: Ekonomia feministyczna w Polsce: badania, analizy, debata

Data: 11.10.2024
Czas rozpoczęcia: 9:00
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. St. Łojasiewicza 4, sala 0.228 (Sala konferencyjna Dziekanatu WZiKS)
Organizator: dr hab. Zofia Łapniewska i dr hab. Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, prof. UJ
Kontakt: z.lapniewska@uj.edu.pl lub anna.zachorowska@uj.edu.pl
Seminarium: Ekonomia feministyczna w Polsce: badania, analizy, debata

Pierwszy polski zjazd ekonomistek feministycznych to wspaniała okazja do integracji środowiska, która w dłuższej perspektywie może zaowocować współpracą przy pozyskiwaniu grantów, prowadzeniem wspólnych badań, a także z uwagi na wymianę kontaktów i doświadczeń – umiędzynarodowieniem prac naukowych prowadzonych przez polskie badaczki. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które prowadzą badania w nurcie ekonomii feministycznej.

Pierwszy polski zjazd ekonomistek feministycznych, realizowany we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie, ma na celu zmapowanie dotychczasowych badań i publikacji polskich badaczek w nurcie ekonomii feministycznej. Podczas seminarium uczestniczki będą mogły lepiej się poznać, wzajemnie zainspirować i stworzyć więzi, które w przyszłości mogą przełożyć się na efektywniejsze i bardziej innowacyjne działanie, oraz wypracowanie propozycji praktycznych, które przyniosą pozytywne efekty również poza środowiskiem akademickim, w sferze społecznej i gospodarczej. Integracja środowiska to również wzmocnienie głosu z Polski w gremiach międzynarodowych.

 

Obszary tematyczne:

  1. Praca kobiet
  2. Kobiety i środowisko
  3. Kobiety w teorii ekonomii
  4. Finanse – perspektywa gender

Uczestnictwo w seminarium jest nieodpłatne, ale wymaga wcześniejszej rejestracji, liczba uczestniczek jest ograniczona (30 osób).

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń organizowanych w UJ: Regulamin wydarzenia organizowanego w UJ

i wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://forms.office.com/e/Ph2JtUuTjK

 

Pragniemy rozpocząć zjazd o godz. 9:00 rano, a zakończyć uroczystą kolacją o godz. 19:00.

Szczegółowy program wydarzenia zostanie przesłany zarejestrowanym uczestniczkom na podane adresy e-mail do końca września 2024r.

 

Motywacja: Wiele ekonomistek w Polsce prowadzi badania w nurcie ekonomii feministycznej. Niektóre z badań ukazały się w piśmie Feminist Economics, czy w monografiach wydawnictw takich jak Routledge, czy Edward Elgar. Jednak dotąd nie pojawiła się okazja do integracji środowiska, która w dłużej perspektywie może zaowocować współpracą przy pozyskiwaniu grantów, prowadzeniem wspólnych badań, a także z uwagi na wymianę kontaktów i doświadczeń – umiędzynarodowieniem prac naukowych prowadzonych przez polskie badaczki. Z uwagi na tę lukę, pragniemy podjąć wyzwanie i zachęcić osoby, których dorobek osadzony jest szeroko w naukach społecznych, które prowadzą badania i analizy w nurcie ekonomii feministycznej, do wymiany wiedzy i umiejętności na zjeździe zorganizowanym w październiku na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie
Pliki do pobrania
Regulamin wydarzenia organizowanego w UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ