Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nuczanie zdalne

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nauczanie zdalne

Prowadzenie zajęć zdalnych może odbywać się w oparciu o kilka systemów. Każdy z nich jest zorientowany na innego rodzaju aktywności i sposoby prowadzenia zajęć zdalnych: 

 • Platforma PEGAZ - pozwala na zamieszczanie przygotowanych materiałów i opracowań do samodzielnej nauki, zamieszczanie ograniczonych w czasie zadań oraz quizów. Z platformy Pegaz mogą korzystć, bez żadnych ograniczeń, wszystkie osoby prowadzące zajęcia (pracownicy, doktoranci oraz pracownicy zewnętrzni). Do korzystania z platformy NIE JEST WYMAGANE posiadanie konta w domenie uj.edu.pl.
   
 • Big Blue Button - oprogramowanie działające w platformie Pegaz. Jest to bardzo proste w obsłudze oprogramowanie pozwalające prowadzić zajecia synchroniczne w formie wirtualnej klasy (wideokonferencji z możliwością zamieszczania prezentacji oraz narzędziami wirtualnej tablicy). W najbliższym czasie dostępny będzie poradnik wideo dotyczący zastosowania i obsługi oprogramowania BigBlueButton. Dostęp do tego oprogramowania posiadają wszystkie osoby uprawnione do prowadzenia kursów w platformie Pegaz (pracownicy, doktoranci oraz pracownicy zewnętrzni).
   
 • MS TEAMS - oprogramowanie umożliwiające prowadzenie zajęć synchronicznych (wideokonferencja z możliwością udostępniania prezentacji). Oprogramowanie to działa w oparciu o chmurę Office 365, dlatego dostęp do niego posiadają jedynie pracownicy, doktoranci UJ oraz studenci POSIADAJĄCY KONTO W DOMENIE UJ.EDU.PL. Pracownicy zewnętrzni nie mają możliwości korzystania z MS Teams. 
   
 • WEBEX - oprogramowanie działające w oparciu o rozwiązania firmy Cisco. Zalecane dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Korzystanie z tego rozwiązania wymaga wystąpienia z prośbą o założenie konta. W najbliższym czasie pojawi się więcej informacji na ten temat. 
  Formularz zgłoszeniowy: https://przewodniki.uj.edu.pl/webex/zapotrzebowanie/

 

Materiały informacyjne: